Tag Archives: татко и син

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА: Моќна лекција која татко пред смртта му ја дал на својот син

Често ни се случува од раскажувања на нашите родители или баби и дедовци да научиме нешто повеќе за животот и вистинските вредности. Денес ви донесуваме приказна за моќна лекција која еден татко пред својата смрт му ја дал на својот син… Таткото му кажал на својот син пред неговата смрт: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како синот со подарок го расплакал татко му? Видео кое го обиколува светот!

Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога го следат околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготвил на татко му нешто на што не се надевал. Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога следи околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготви на татко му нешто на што …

Повеќе »

Денес се слават Вера, Љубов и Надеж: Никола Димитров и неговиот син Калин слават роденден!

И, навистина колку е ретко во едно семејство на ист ден роденден да слават дете и негов родител, а токму тоа се случува во семјеството на Никола Димитров…На Вера, Љубов и Надеж роденденот го слават тој и неговиот син Калин… „Фала ви знајни и незнајни добри луѓе на честитките, срдечноста …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАТКО СО ТЕЛОТО ГО ЗАШТИТИЛ СИНОТ ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА: Страшна снимка од Бејрут, малечкиот преплашен од детонацијата!

ДВЕ моќни експлозии во областа на пристаништето ја потресоа либанската престолнина Бејрут, а самиот градски гувернер ја спореди сцената со Хирошима. Меѓу бројните снимки што се појавија на Интернет и го покажуваат моментот на експлозијата, се издвојува онаа на која таткото го спасил својот син. This video of a father …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко и син од Македонија се хит со нивната борба со корона!

Некому ке му биде смешно, некому тажно…Граница нема, ниту случајно.Се’ зависи како ќе го сфатите видеото и тоа што се случува на него… Двајца татковци со синовите се веселат, око не им трепнува за ништо, малку се и поднапиени, но тоа не го крие нивниот став кон короната која не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ритуалот на овој тато и син е нешто најслатко што ќе го видите денес!

Секоја недела Маркус Хил и неговиот син ЕМ.ЏИ. се разбудуваат порано за да подготват срдечен појадок што седумгодишниот потоа го носи во креветот на неговата мајка. Додека внимаваат сè да биде совршено, ова шармантно дуе исто така наоѓа неколку минути да танцува, а Хил открива дека тој решил да го …

Повеќе »

Видео кое крши срца: Еве што направил овој доктор кога синот му потрчал во прегратка!

Од Саудиска Арабија доаѓа емотивно видео во кое доктор морал да го запре синот, кој му трча вопрегратка по долгата смена во болницата каде лекувал пациенти со коронавирус. Видеото, направено во Саудиска Арабија, покажува лекар кој се вратил дома исцрпен по смената во болница за да се грижи за заразените …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦЕЛ МОСТ БЕЗ КЛИНЦИ, ШРАФОВИ ИЛИ ЛЕПАК: Татко и син направиле генијална конструкција по нацрт на Да Винчи!

Неколку штици и летви се доволни за да од нив се направи мост, се разбира, под услов правилно да ги поставите и да ги вклопите. Не верувате? Па, ова момче добро ги проучил нацртите на Леонардо да Винчи, и со помош на неговиот татко, започнал да склопува дрвена структура. Малку …

Повеќе »

ДО КОГА ЌЕ БИДАТ ТОЛЕРИРАНИ? ТИНЕЈЏЕР СО РАСПЕТИЕ МУ СЕ ОСВЕТИЛ НА СВЕШТЕНИК ЗА ЗЛОСТАВУВАЊЕ: Истиот му го силувал таткото кој се убил кога ја дознал судбината на синот!

Еден тинејџер (19) од Франција е уапсен за убиство на свештеник, осомничен дека сексуално го злоставувал. Александар V, чие име не е целосно откриено, го убил свештеникот Роџер Матасоли (91) во Агнец, северна Франција, и тоа со распетие така што го притиснал неговиот грклан, пренесува Дејли Меил. Тинејџерот бил обвинет …

Повеќе »