Tag Archives: татко и син

ДО КОГА ЌЕ БИДАТ ТОЛЕРИРАНИ? ТИНЕЈЏЕР СО РАСПЕТИЕ МУ СЕ ОСВЕТИЛ НА СВЕШТЕНИК ЗА ЗЛОСТАВУВАЊЕ: Истиот му го силувал таткото кој се убил кога ја дознал судбината на синот!

Еден тинејџер (19) од Франција е уапсен за убиство на свештеник, осомничен дека сексуално го злоставувал. Александар V, чие име не е целосно откриено, го убил свештеникот Роџер Матасоли (91) во Агнец, северна Франција, и тоа со распетие така што го притиснал неговиот грклан, пренесува Дејли Меил. Тинејџерот бил обвинет …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЛЕГЛЕ ВО НОВАТА КУЌА И ГИ ДОЧЕКАЛ ХОРОР: Детето покрај базенот го нападнал ПИТОН, змијата и’ после нападот на таткото не се откажувала!

Семејство од Австралија што организирало забава по повод вселувањето во нова куќа, во северниот дел на Квинсленд, не очекувале таа да заврши на ужасен начин. Таткото на едно четиригодишно момче изјавило дека само што гостите дошле кај нив и тој ги чувал децата кои биле покрај базенот. Во еден момент …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАСТРАШУВАЧКИОТ ДОРИЈАН ЗАД СЕБЕ ОСТАВА ПУСТОШ – Ураганот го однел детето (5) од рацете на таткото И ГО ФРЛИЛ ВО ВОДАТА: Го окружиле ајкули а таткото засекогаш ќе ги памти последните зборови на синот!

Кога водата стигнала до покривот на нивната куќа, Адријан Фарингтон од Бахамите го однел својот син (5) на покривот, мислејќи дека таму ќе бидат безбедни. Со скршена нога, тој се пробил низ поројот, носејќи го А.Ј., кој не престанувал да плаче. Меѓутоа, пред да стигнат до покривот, силен налет на …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА: Татко секој ден патува 64. километри за да на синот му даде пари за дрога: „Инаку би крадел!“

Даниел од Велика Британија секој ден минува по 64. километри само за да на својот син Нејтан му даде пари со кои ќе купи дрога. Нејтан е бездомник и зависник, а неговиот татко се чувствува беспомошно и вели дека тој и синот се наоѓаат во многу тешка ситуација, пренесува The …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали ја видовте претставата на татко и син која воодушевила 55. милиони луѓе?

Немојте да пропуштите! Кога го погледнавме видеото ни беше јасно зошто на Фејсбук го погледнале повеќе од 55. милиони луѓе и веруваме дека на сите, после овие неколку неодоливи минути, уште долго насмевката им останала на лицето како и веселиот ритам во телото. За се’ е виновен таткото кој, за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тајно изненадување за синот: Со затворени очи го почувствувал својот татко!

Љубовта е најнеобјаснивата работа на светот, а доказ за тоа може да даде видеото… Во Лебанон, Националната гарда одлучила на синот на офицерот Роб Кастернино да му приреди изненадување…и тоа додека Лука бил на училиште. Татко му 10. месеци служел во Сирија и Јордан и сега конечно се вратил дома,но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката на татко го поделила интернет: Среде продавница го влечел синот на поводник за кучиња, но причината е…

Во една продавница во градот Корба на исланд е снимен бизарен момент. Едно дете имал напад на бес,или како што е познато во светот ‘temper tantrum’, а неговиот татко не знаел што да прави со него па го влечел на поводник за кучиња кој го имал прицврстено на ранецот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тато и син станале хит на интернет:Танцуваат во костумот на омилената хероина Елза!

„Тој е моментално најголем обожавател на Елза. Помислив…можеби би требало да го видам животот низ неговите очи, односно да се уживеам во ликот на Елза“, објаснува овој тато… Сигурно не постои родител кој не знае која е Елза, или по дома не ја потпевнува „Let it go” и за роденден …

Повеќе »

(ФОТО) „Ќе ви се истопи срцето“:Самохран татко нацртал како изгледа одгледување дете!

Секој родител барем еднаш помислил дека времето трае покусо отколку трепнување на окото. Понекогаш ви се чини дека вашето дете пораснало во секунда, а знаењето и вештините кои денес ги усвоило уште вчера се чинеле далеку со светлосни години. Токму поради тоа родителите прават фотографии за да документираат драгоцени моменти …

Повеќе »