Tag Archives: откривање

НЕЖЕН, ГРУБ, НЕВЕШТ: Откријте каков е вашиот партнер врз основа на тоа како се БАКНУВА!

Бакнувањето е чин кој треба да претставува уживање, буди страст, желба да се оди чекор понатаму. Врз основа на тоа како вашиот партнер се бакнува, можете да откриете многу за неговата личност. Со танго јазик Ако има поголема самодоверба и дрскост, веројатно прв ќе почне да си игра со јазикот. …

Повеќе »

Дали сте ПРИРОДЕН ЛИДЕР или ЗАНЕСЕНИК? Еден поглед на сликата го открива вашиот тип на личност!

Оптичките илузии, покрај тоа што се забавни, често можат да откријат нешто за нашата личност Способност да се зборува самоуверено во јавност. Секогаш да ја презема контролата во групна средина. Никогаш не бега од одговорност. Така би го опишале природниот лидер, нели? Па, ако никогаш не сте биле сигурни дека …

Повеќе »

Убавата жена тврди дека ОВА е клучот за среќен брак

Џулија Робертс тврди дека бакнувањето е клучот за среќен брак. Ѕвездата на филмот „Pretty Woman“ зборувала за својот љубовен живот додека гостувала во „The Late Show with Stephen Colbert“. На прашањето на водителката што би им препорачала на оние кои се во потрага по долга врска, таа веднаш одговорила: „Бакнежи“. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕМЕЈНА АФЕРА: „Открив мрачна семејна тајна во куп стари писма – не знам дали да ја споделам или да ја задржам за себе!“

Жена открила мрачна семејна тајна во пакет изгубени писма од раните 1900-ти. 28-годишната Челзи Браун од Њујорк се занимава со пронаоѓање дневници, писма и семејни наследства и нивно обединување со потомците на оние на кои првично им припаѓале. Но, кога наишла на своето најново откритие – сноп изгубени писма, не …

Повеќе »

СИНАТА АУРА ИМА НЕСОГЛЕДЛИВА МОЌ – ЈА ИМААТ САМО СПЕЦИЈАЛНИ ЛУЃЕ: Еве како ќе ја препознаете!

Еве како да препознаете луѓе со сина аура Аурата е како отпечаток од прст – ниту една личност на светот нема иста аура, таа е само нејзина, сосема специфична, нешто што ја дефинира и следи низ животот. Аурата е енергијата што ве опкружува, а само многу проникливи луѓе со прекогнитивни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОЗНАЛА ДЕКА ДЕЧКО И ВЕЌЕ ИМА ИМА ДЕВОЈКА, ПА БРУТАЛНО МУ СЕ ОДМАЗДИЛА: Поради нејзиниот потег „горат“ социјалните мрежи!

Дали е ова најлудата одмазда досега? Сознанието дека трето лице е присутно во нивната врска предизвикало неверојатен гнев кај неа. Клариса, корисничка на платформата TikTok, открила дека момчето со кое се гледа всушност има девојка. Таа на оваа социјална мрежа објавила што и се случило, но го споделила и генијалниот …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРО ЌЕ СЕ НАМАЧИТЕ: Само оние со „соколово око“ можат да ја видат ЖЕНАТА на сликата 

Испробајте ја моќта на набљудување на најновото криенка На социјалните мрежи се шири фотографија на која е прикажана природа во доцна есен, паднати лисја, но и жена скриена на неа, која е многу тешко да се забележи. Тоа е дело на уметникот Јорг Дастервалд, кој често ги „мачи“ своите следбеници …

Повеќе »

Што гледате кога ќе ја погледнете оваа фотографија? Тоа кажува многу за тоа КАКО РЕАГИРАТЕ на нештата

Не размислувајте многу и одговорете што прво сте забележале на фотографијата За време на школските денови, веројатно сте се нашле во една од двете категории: или сте биле „научник“ и мислевте дека предметите како хемија и математика се лесни, или сте биле креативен тип кој многу повеќе ги сакал македонскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како дете го мразел својот татко, а откако ја открил големата ТАЈНА, горко зажалил за тоа 

Децата често знаат да бидат многу сурови и да ги осудуваат своите родители доколку немаат пари да ја исполнат секоја нивна желба. Токму оваа приказна раскажува за една таква ситуација и момче кое го мразело својот сиромашен татко додека не открил голема тајна. Имено, оваа трогателна приказна наречена „Подарок“ потекнува …

Повеќе »