Tag Archives: критики

(ВИДЕО) Пристигна најочекуваниот албум на годината и доби оцена 100 од 100

Излезе најочекуваниот албум на годината „Midnights“ на пејачката Тејлор Свифт. И додека оваа реченица веројатно на многумина во Македонија ќе им звучи нелогично („Каква Тејлор Свифт и каков најочекуван албум на годината?“), факт е дека само еден час по објавувањето на албумот (точно на полноќ по американско време), најугледните светски …

Повеќе »

(ФОТО) „ГРАНИЦА НА СЕНЗАЦИОНАЛИЗАМ“ – Џуди Денч ја критикувала серијата „The Crown“ поради тврдењето дека Чарлс се обидел да ја собори кралицата

Џуди Денч се приклучи на растечкиот хор од гласови кои ја критикуваат новата сезона на „The Crown“ на Нетфликс, при што двократната оскаровка ги обвини продуцентите на драмата за кралското семејство дека ја бришат „линијата меѓу историската точност и грубиот сензационализам“. Во писмото до лондонскиот Тајмс, Денч првично ја пофалила …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ СЕ ПРОСЛАВИЛ – Бруклин Бекам прифатил опасен предизвик и се расплакал пред камерите

Бруклин Бекам на својот Инстаграм профил објави видео во кое испроба опасен предизвик кој се шири на социјалните мрежи. Новиот готвач објави видео како јаде чипс од тортиља Paqui, кој е составен од исклучително лути зачини. Целта на предизвикот е да земете парче чипс и да издржите што е можно …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ ГИ НАБРОЈАЛА – ПРОДАВАЧКА СО НАПАДИ НА КЛИЕНТИТЕ! Најмногу мрази кога клиентите ги прават ОВИЕ 5 РАБОТИ: Не може да ги сфати навиките кои сите ги имаме!

Продавачката по име Чарли Смит ги открила петте најдосадни работи што ги прават клиентите, а кои таа и нејзините колеги апсолутно не ги толерираат. Најмногу ја нервира кога бар кодот нема да се вчита на касата, а потоа клиентите ја пречекуваат со шега, дека е бесплатно и не мора да …

Повеќе »

(ФОТО) Клои Кардашијан „се заиграла“ во фотошоп: Пред нејзините облини се искривиле ѕидот и огледалото

На профилот на Клои Кардашијан повторно се појави фотографија со промашување на Фотошоп, што предизвикало бројни коментари. Познатата Американка набрзо ја отстранила и се обидела да ја сврти ситуацијата во своја полза. Реалити ѕвездата на својот Инстаграм сподели нова фотографија на која се истакнати нејзините облини, но фановите забележале неколку …

Повеќе »

(ФОТО) Милијардерка ги фотошопирала сликите за Инстаграм, фотографите доловија како таа навистина изгледа!

Милијардерката Џоселин Вилденштајн, позната по повеќебројните пластични операции, изненади многумина со својата објава на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by JOCELYNE WILDENSTEIN (@jocelynewildenstein) Имено, милијардерката на Модната недела во Њујорк се појавила во црн тесен фустан, а вниманието на јавноста сепак го привлекло нејзиното изоперирано лице. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗРЕВОЛТИРАН – ВОДИТЕЛОТ ПРЕДИЗВИКАЛ СКАНДАЛ ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Ги наклеветил телевизијата и неговите колеги, па добил отказ! На работ на солзи и се обратил на поранешната колешка…

Водителот на телевизиската станица во Лос Анџелес KTLA, Марк Местер, добил отказ откако жестоко ја критикувал својата редакција и колегите кои и нанеле неправда на неговата партнерка во водењето емисија во живо. Според странските медиуми, Местер збеснал откако неговата колешка Линет Ромеро, која неколку дена претходно дала отказ за да …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – МЕГАН ПОВТОРНО ЈА КОПИРА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ?! Доаѓаат критики, а и Камила не е поштедена: Тоа беше најголемото ПРОМАШУВАЊЕ досега!

Многу луѓе ја искористија смртта на Елизабета Втора и неколкудневните кралски церемонии за сеќавање на Лејди Дијана, чија смрт, според многу поддржувачи на британската круна, е поврзана со нејзиниот однос со кралицата. Општо е познато дека принцезата од Велс не беше сакана од институцијата, туку таа беше сакана од народот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралот Чарлс ја шокирал светската јавност: „Гнил расист, сега сите и веруваме на Меган“

На социјалните мрежи кружи срамна снимка од кралот Чарлс, на која тој прескокнува црнец додека се ракува со ожалостените кои дојдоа да и оддадат почит на кралицата Елизабета. Луѓето со неверување гледаат како Чарлс ги поздравува сите присутни по ред, а потоа намерно го прескокнува човекот пред него, кој сè …

Повеќе »