Tag Archives: критики

(ФОТО) На ѕвездата на Baywatch (54) и било кажано дека е „престара за бикини“. Таа им одговорила со фотографија!

ДОНА Д’ЕРИКО се прослави со улогата на Дона Марко во Baywatch, американската серија која „жареше и палеше“ во 90-тите. Актерката сега има 54. години и се уште изгледа феноменално. View this post on Instagram A post shared by Donna D’Errico (@donnaderrico) Иако поминаа 33. години од емитувањето на серијата, таа …

Повеќе »

(ФОТО) Захарова (портпарол на РМНР) споделила снимка во опуштено издание, коментарите се нижат: Како од страна за возрасни

Иако сме навикнати да ги гледаме политичарите во нивните сериозни изданија, кои се речиси единствениот начин на кој се претставуваат во јавноста, има и такви кои сакаат да ја покажат и својата „опуштена“ страна. Една од нив е портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова. На социјалните мрежи …

Повеќе »

(ФОТО) НА СВЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА МУ СЕ ПОГОДИ – ПРОГОВОРИЛА МЕГАН МАРКЛ: Поради тоа што сега го кажа, БРУТАЛНО е критикувана! Сите мислат дека го има ОВОЈ скриен мотив!

Сопругата на принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл, за магазинот „Вог“ ја коментирала одлуката на Врховниот суд на САД да ја поништи пресудата од 1973. година, со која се легализирал абортусот во целата земја и што овозможил абортус во сојузните држави. Таа истакнала дека е подготвена да им …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕТКО ГИ ГЛЕДААТ ЗАЕДНО – Вучиќ и неговата сопруга се појавиле во јавноста, луѓето се потсмеваат со неговото однесување: „Како дрвена Марија!“

Синоќа во Србија се одржа свеченост по повод Видовдан и вториот мандат на нивниот претседател Александар Вучиќ, но по тој повод внимание привлече неочекуван детал. Вучиќ на церемонијата пристигна со сопругата Тамара со која ретко се појавува во јавноста, а сцената почна да се шири на социјалните мрежи што насмеало …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧНО ИМЕ – Луѓето не веруваат какво име му дале родителите на својот син: Кутрото дете мора да живее со тоа!

За секој родител неговото дете е посебно, па многу месеци смислува име за синот или ќерката. И додека некои се одлучуваат за популарни или традиционални имиња, други сакаат нивното дете да носи име кое е уникатно и посебно. Сепак, треба да се биде внимателен и да не се претера бидејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејачка мета на жешки сцени со бившиот на Ријана: „Срамота, тој неа ја тепаше“

Американската пејачка и танчерка Нормани се најде на мета на критики од својата публика откако сними страсно видео со Крис Браун, рапер кој јавноста го памети по бруталниот инцидент во 2009. година кога ја претепа светската ѕвезда и неговата тогашна девојка Ријана. 26-годишната Нормани, која е поранешна членка на групата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЌЕ ГО ПАМЕТИ ОВА ИЗЛЕГУВАЊЕ – Мајка ја фатила ќерка си во ноќно излегување, со каиш ја тепала на пат кон дома

Необично видео од ноќен клуб во Перу се појави на интернет и собра над 200.000 прегледи за само неколку дена. Имено, додека една тинејџерка се забавувала во ноќен клуб со пријателите, во еден момент на вратата од клубот се појавила нејзината бесна мајка. Госпоѓата, гледајќи ја својата ќерка, веднаш реагирала …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Анистон НА СТОЛБОТ НА СРАМОТ ЗАТОА ШТО НЕ САКА ДЕЦА и затоа што кариерата и е на прво место – Таа остро одговорила: „Не знаете зошто го направив тоа!“

Холивудската миленичка и ѕвезда на серијата „Пријатели“ Џенифер Анистон, по емотивно турбулентниот период поради разделбата со колегата Бред Пит, често се соочувала со обвинувања дека кариерата и е поважна од семејството и дека никогаш не сакала да има деца. Во едно неодамнешно интервју, Џенифер Анистон изјавила дека сака да има …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАРАБОТИЛА БРОЈНИ КРИТИКИ – Хрватската пејачка Индира Левак изненадила со провокативна фотографија: Дали на 50. години мора да се видат гаќичките?

Хрватската пејачка Индира Левак, поранешна членка на бендот „Колонија“, викендов настапи во Осиек, а пред концертот објави фотографија на својот Инстаграм профил. Индира објавила фотографија на која ги шири нозете во бел костум со дезен, најлонки со мрежа и високи чизми. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »