(ВИДЕО) СИТЕ ГИ НАБРОЈАЛА – ПРОДАВАЧКА СО НАПАДИ НА КЛИЕНТИТЕ! Најмногу мрази кога клиентите ги прават ОВИЕ 5 РАБОТИ: Не може да ги сфати навиките кои сите ги имаме!

Продавачката по име Чарли Смит ги открила петте најдосадни работи што ги прават клиентите, а кои таа и нејзините колеги апсолутно не ги толерираат.
Најмногу ја нервира кога бар кодот нема да се вчита на касата, а потоа клиентите ја пречекуваат со шега, дека е бесплатно и не мора да и платат.
Друга работа што и пречи е кога и приоѓаат муштерии и ја прашуваат секакви работи, а потоа ако забележат дека не е добро расположена, ја прашуваат што не е во ред.
– Не, не ми е досадно, само ги избегнувам муштериите – објаснила таа и додала дека третото нешто што ја полудува е тоа што клиентите не внимаваат на редот на касата:
– Чекаат на каса и не ни забележуваат дека дошле на ред.
Сепак, четвртата работа што ја слуша на секој половина час најмногу ја нервира:
– По две недели доаѓаат да земат се живо од намирниците, а потоа кога ќе дојде редот, омилена финта им е да кажат дека дошле само за една работа – рекла таа и додала дека тогаш единствено и останало горко да се насмевнува.

@charlie.smth Reposting this bad boy since the Sun loves to write articles about it🙃 #fyp #foryou #retailproblems #retailworker #retailtok ♬ original sound – Charlie🦋


И конечно, на петтото место било невниманието на клиентите. Имено, според неа, тие најмногу сакаат да прашуваат за цената, иако на полиците пишува се.
– Кога ќе им кажам колку чини нешто, тие се чудати како да се во шок – објаснила оваа продавачка.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.05.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Организирајте убаво дружење, дружете се со пријателите, опуштете се и пред се одморете. …