Tag Archives: навики

Ако ОВИЕ РАБОТИ НЕ ГИ ПРАВИ ЗА ВАС, тоа значи дека НЕ ​​ве САКА доволно! Не живејте во лага…

Ова е прашање кое жените често си го поставуваат. Потребата и должноста на партнерот треба да биде да внесе љубов во вашиот живот и да ве поддржува во работи што другите едноставно не можат. Постојат одредени работи кои партнерот треба да ги направи за вас и со вас за да …

Повеќе »

Навики кои треба да ги воведеме пред спиење за подобар сон: Некои ќе ве изненадат

Неквалитетниот сон денес станува сè поголем проблем. Според истражувањето од 2023 година, 60 отсто од Американците спијат со телефоните при рака ноќе, што исто така би можело да се проектира на остатокот од светот, пишува Real Simple. Затоа се неопходни здрави навики за спиење, правилна хигиена на спиење и доследност …

Повеќе »

Намалете ја сметката за струја во 6 едноставни чекори: Сериозно ќе заштедите на домашниот буџет

Како можеме да постигнеме големи промени и заштеди со донесување мали одлуки? За многу луѓе во Македонија, сметката за струја е сериозна ставка во домашниот буџет. Честопати не сме ни свесни како можеме да ја намалиме и да не доживееме непријатно изненадување кога ќе го отвориме пликот што ни дошол …

Повеќе »

ЖЕНИ, АКО ИМАТЕ ВАКОВ МАЖ, ДРЖЕТЕ ГО КАКО МАЛКУ ВОДА НА ДЛАНКАТА: Ова се знаците дека го имате совршениот маж покрај себе!

Вистинскиот партнер не само што зборува убави зборови, туку и постапува кога е потребно. Во тешки ситуации тој е секогаш подготвен да биде рамо за плачење, да ве утеши и да ви помогне на кој било начин. Освен тоа, знае да готви. Модерните жени мислат дека мажот кој изгледа мажествено …

Повеќе »

Најлошата храна што можете да ја јадете ако имате висок крвен притисок

Отприлика секој трет човек во светот страда од висок крвен притисок, а многумина тоа не го ни знаат. Симптомите на таканаречениот тивок убиец често се невидливи, иако високиот крвен притисок го зголемува ризикот од мозочен удар, срцев удар, срцеви заболувања, болести на бубрезите, па дури и васкуларна деменција. Затоа е …

Повеќе »

ШТО НЕ Е ВО РЕД? Дали постојано чувствувате глад? Ова може да бидат главните причини за тоа!

Нормално е да се чувствувате гладни во интервали во текот на денот, но ако чувството на глад ве следи, дури и после јадење, тоа укажува дека нешто не е во ред. Нутриционистката Џулија Денер ги открила можните причини за прекумерна глад, а некои од нив би можеле да ве изненадат. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Добрила Ивановска Чабриќ полни 95 години, а интригира со начинот на живот: „Легнувам во три наутро, палам со друштво, а без казино не можам“

Животот на една супер баба, како што ја нарекуваа Добрила Ивановска Чабриќ на натпреварот во „Никогаш не е доцна“, навистина интригира и изненадува и денес. Уште при учеството покажа неверојатна сила и волја за живот и песна, а денес не ѝ се допаѓа кога некој ќе и каже дека е …

Повеќе »

Што можеме да научиме во ПРВАТА ГОДИНА ОД БРАК? Не е сè „црно или бело“

Првата година е секогаш најтешка, без разлика дали се работи за факултет, вработување или брак Колку и да сте подготвени за она што следува во теорија, во пракса често излегува дека е недоволно. Дури и ако сте биле во врска десет години, работите стануваат многу поинакви кога ќе застанете пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ ГИ НАБРОЈАЛА – ПРОДАВАЧКА СО НАПАДИ НА КЛИЕНТИТЕ! Најмногу мрази кога клиентите ги прават ОВИЕ 5 РАБОТИ: Не може да ги сфати навиките кои сите ги имаме!

Продавачката по име Чарли Смит ги открила петте најдосадни работи што ги прават клиентите, а кои таа и нејзините колеги апсолутно не ги толерираат. Најмногу ја нервира кога бар кодот нема да се вчита на касата, а потоа клиентите ја пречекуваат со шега, дека е бесплатно и не мора да …

Повеќе »