Tag Archives: критики

(ВИДЕО+ФОТО) Серијата на Нетфликс ја нападнале поради „непотребните сцени на секс“: До втората епизода сите голи

Новата серија на Нетфликс „Tiny Pretty Things“ (Ситни убави работи) е критикувана од многу гледачи за „безобразно непотребни сцени со секс“. Тинејџерската драма ја следи Невех, елитна балерина на која и се нуди посакувана позиција во Балетската академија во Чикаго – откако главната sвезда била убиена со туркање од покривот. …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПЛАШЕЛ ОД РЕАКЦИЈА – Маж споделил „годишна рецензија“ за сопругата: Ја оценувал и нејзината активност во креветот!

Тој го искористи извештајот, на шега, за да ги посочи нејзините вештини за решавање конфликти и неподготвеноста да прифати критики, означувајќи ги како „кои имаат потреба од подобрување“ Мажот го сподели „годишниот преглед“ на неговата сопруга во кој ги оценил нејзините достигнувања како домаќинка. Тој во извештајот вклучил сè, од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Британски министер хит на интернет: Плачел поради вакцинирањето!

Гледачите на емисијата „Добро утро Британијо“ биле воодушевени додека ја гледале оваа програма утрово, а гостинот, министерот за здравство Мет Хенкок, го гледале како плаче додека зборувал за вакцинацијата против коронавирусот, што започна денес во оваа земја. „Уверени сме дека следната серија на вакцини против коронавирусот на Фајзер ќе бидат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Billboard оваа пејачка ја прогласи за жена на годината: Многумина не се среќни, но неа не и е гајле!

Раперката Карди Б од Billboard е прогласена за жена на годината, а наградата ќе и биде врачена во декември. Сепак, оваа вест не им се допаднала на сите. Имено, некои веруваат дека Карди, која издаде само една песна оваа година, не ја заслужила таа титула. Сепак, важно е да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОДЛУЧИЛА ДА ДАДЕ ОТКАЗ: Тоа го направила на таков начин што половина свет слушнал за тоа!

ЛОШИТЕ меѓучовечки односи, мобинг, расизам, па дури и вербално сексуално злоставување од страна на колегите, се само некои од причините за давањето отказ, без разлика колку ни е потребна работата. И’ додека едни решаваат да си заминат тивко, други, како девојка од Америка, го прават тоа на таков начин што …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ ЛУДИЛО НА СВАДБА: Пејачот една маска ставил преку уста а друга преку очите – но, не им било смешно на сите

Еден пејач направил хаос кога се пошегувал и ставил две заштитни маски на лицето. На Интернет кружи снимка од прославата, во која пејачот носи едната маска над усните, а другата над очите, а ја прободе за да ја гледа. Ова видео насмеа многумина, додека ги разбесни другите, па затоа коментарите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пристигнува „Борат 2“: Исмејување на десничарите, на ударот и Трамп

Саша Барон Коен подготвува нов филм за Борат, продолжение на хитот од 2006. година. Новиот филм, според извештаите на медиумите, ќе се вика „Борат: Подарок на порнографскиот мајмун на вицепремиерот Мајкл Пенс во корист на неодамна намалената нација на Казахстан“. Филмската веб-страница „Collider“ прва ја објави веста дека „Борат 2“ …

Повеќе »

ИСПОВЕД – МАЈКАТА ИЗБРКАНА ОД СВАДБАТА: Одржала говор поради кој цела сала ЗАНЕМЕЛА, невестата шокирана од родената мајка!

Една млада невеста се пожалила на Интернет за ситуацијата што и се случила на свадбата. Кумотне и дозволил на нејзината мајка да остане на свадбата, откако одржала шокантен говор. Подоцна дознала дека нејзината сестра претходно го одобрила говорот на нејзината мајка и веднаш се покајала што и самата не го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Раперка зборувала „ми се е** за корона“: Сега е заразена и „лудува“ по дома!

Американската раперка Доја Кат открила дека има коронавирус. Интересно е што пред неколку месеци таа рече дека воопшто не се плаши од него и дека станува збор „само за грип“. “Јас имам коронавирус. Не знам како се случи тоа или како го добив, но го добив. Добро сум сега, имав …

Повеќе »