Tag Archives: болница

ИМА 84. ГОДИНИ – Тереза ​​Кесовија завршила во болница: „Болката беше неподнослива!“

Хрватската пејачка Тереза ​​Кесовија се наоѓа во болница во Загреб поради воспаление на поткожното ткиво на десната нога. „Се ќе биде добро. Во ред е, благодарение на прекрасните лекари и медицински сестри и прекрасната Алемка Маркотиќ“, изјавила Тереза ​​за Јутарњи лист. На почетокот на месецов почнала да трпи големи болки …

Повеќе »

Актерот Роби Колтрејн, од „Хари Потер“, почина на 72-годишна возраст

„Роби Колтрејн за жал почина денеска, 14 октомври“, потврди неговиот агент. Познатиот актер, кој го толкуваше Рубеус Хагрид во франшизата „Хари Потер“, починал денес, на 72-годишна возраст. Во соопштение за медиумите неговата агентка Белинда Рајт ја сподели тажната вест: „Мојот клиент и пријател Роби Колтрејн почина во петок на 14. …

Повеќе »

(ВИДЕО) 93-годишна баба лета врзана за авион: Хуманоста во прв план

93-годишна баба штотуку ја заврши својата петта добротворна мисија. Овој пат нејзиниот необичен потег е, како што рекла, инспириран од реклама за чоколао, а се работи за лет „во авион“. Бети Бромаџ, од Челтенхем, Глостершир, го извела успешниот лет додека била врзана за авионот над аеродромот Рендкомб, во близина на …

Повеќе »

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и да му помогнеме на младиот Јани Иванов кој се бори за живот!

Драги хумани луѓе и пријатели,Јани е младо 18 годишно момче од Неготино кое неодамна отиде на кратко патување во Грција.Надевајќи се патувањето да биде убаво искуство, брзо се претвора во најлош кошмар. Јани се здоби со тешка повреда на неговиот врат и рбет. Во моментот е во животна опасност и …

Повеќе »

(ФОТО) „БОЖЕ, СПАСИ МЕ“ – Тревис Баркер бил пренесен во болница на носилки, споделил загрижувачка порака

Тревис Баркер, 46-годишниот тапанар на бендот Blink-182 и сопругот на Кортни Кардашијан е хоспитализиран во Лос Анџелес, а исто така ги загрижил фановите со пораката што ја споделил на своите социјални мрежи непосредно пред тоа. Заедно со Баркер, кој бил однесен на носилки, била и неговата сопруга, која ниту за …

Повеќе »

ПРВ СЛУЧАЈ НА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ ВО ГРЦИЈА: Заразениот пациент патувал во странство, хоспитализиран е

ГРЦИЈА го регистрираше првиот случај на инфекција со вирусот на мајмунска сипаница, покажуале првичните резултати на националната здравствена агенција EODY. Станува збор за пациент кој неодамна отпатувал во Португалија, пренесуваат агенциите. Пациентот е во болница и е во стабилна состојба, извести EODY. Од почетокот на мај, здравствените власти ширум светот …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира завршила во Брза помош: „Само сакав да ве известам…“

Колумбиската пејачка Шакира, која неодамна потврди дека ја раскинува 12-годишната врска со играчот на Барселона, Пике, открила зошто завршила во амбулантно возило каде ја снимиле папараците. Имено, 45-годишната пејачка открила дека нејзиниот татко Вилијам Мебарак Шадид доживеал незгоден пад и завршил во болница. „Добив бројни пораки за загриженост затоа што …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАСАНДРА ЗАВРШИЛА ВО БОЛНИЦА! Актерката која МАКЕДОНИЈА ја обожаваше објави видео и ги загрижи ФАНОВИТЕ, а еве за што се работи!

Актерката Кораима Торес, која кај нас се прослави со улогата на легендарната Касандра во истоимената серија, ги загрижи сите свои следбеници на Инстаграм. Имено, таа најпрво објави кратко видео на кое се гледа дека е во болница и дека има цевки за носење кислород. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) Анџелина Џоли ги посетила украинските деца во болница во Рим

Холивудската ѕвезда е амбасадор на ОН. Филмската ѕвезда Анџелина Џоли пред два дена го посетила Рим, каде меѓу другото ги посетила најмладите пациенти кои избегале од војната во Украина и пристигнале на лекување во Италија. #Ucraina, visita a sorpresa di Angelina Jolie ai piccoli pazienti ucraini dell'ospedale Bambino Gesù di …

Повеќе »