(ФОТО) Анџелина Џоли ги посетила украинските деца во болница во Рим

Холивудската ѕвезда е амбасадор на ОН.
Филмската ѕвезда Анџелина Џоли пред два дена го посетила Рим, каде меѓу другото ги посетила најмладите пациенти кои избегале од војната во Украина и пристигнале на лекување во Италија.


Некои од болните деца кои избегаа од Украина се сместени на лекување во педијатриската болница Бамбино Гесу во Рим.

This image has an empty alt attribute; its file name is angelina-jolie-vo-detska-bolnica-1.jpg
Анџелина Џоли е амбасадор на ОН, а во Рим наводно барала локации за снимање.Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …