Tag Archives: болница

Неуромедика доби две награди на Balkan Medical Awards 2022

30 годишното искуство на болницата Неуромедика како високо квалитетна медицинска установа го потврдија и членовите на жирито на “Balkan Medical Awards” кои одлучија оваа година да им доделат две награди “Болница на годината 2022’’ и “Најдобар менаџер за 2022”. На свечениот настан “Balkan Medical Awards” кој се одржа на 17. …

Повеќе »

ПРВ СЛУЧАЈ НА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ ВО ГРЦИЈА: Заразениот пациент патувал во странство, хоспитализиран е

ГРЦИЈА го регистрираше првиот случај на инфекција со вирусот на мајмунска сипаница, покажуале првичните резултати на националната здравствена агенција EODY. Станува збор за пациент кој неодамна отпатувал во Португалија, пренесуваат агенциите. Пациентот е во болница и е во стабилна состојба, извести EODY. Од почетокот на мај, здравствените власти ширум светот …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира завршила во Брза помош: „Само сакав да ве известам…“

Колумбиската пејачка Шакира, која неодамна потврди дека ја раскинува 12-годишната врска со играчот на Барселона, Пике, открила зошто завршила во амбулантно возило каде ја снимиле папараците. Имено, 45-годишната пејачка открила дека нејзиниот татко Вилијам Мебарак Шадид доживеал незгоден пад и завршил во болница. „Добив бројни пораки за загриженост затоа што …

Повеќе »

(ФОТО) 1-годишниот син на Алек Болдвин итно бил пренесен во болница поради тешка алергиска реакција

ЕДНОГОДИШНИОТ син на Алек и Хиларија Болдвин бил итно хоспитализиран после тешка алергиска реакција. „Едуардо имаше многу лоша алергиска реакција денеска и морав да му дадам EpiPen“, напишала Хиларија на Инстаграм. „Мислам дека тоа го спаси“. View this post on Instagram A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) Хиларија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАСАНДРА ЗАВРШИЛА ВО БОЛНИЦА! Актерката која МАКЕДОНИЈА ја обожаваше објави видео и ги загрижи ФАНОВИТЕ, а еве за што се работи!

Актерката Кораима Торес, која кај нас се прослави со улогата на легендарната Касандра во истоимената серија, ги загрижи сите свои следбеници на Инстаграм. Имено, таа најпрво објави кратко видео на кое се гледа дека е во болница и дека има цевки за носење кислород. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ВИДЕО) Политичарка добила породилни болки за време на нејзиниот говор, а реакцијата на публиката сите ги разнежнила

Американската политичарка Ерин Меј Квад добила породилни болки за време на говорот на конвенцијата на нејзината партија. Во деветтиот месец од бременоста, кандидатката за Сенатот на Минесота застанала пред стотина луѓе. „Значи, објавена е веста дека имам породилни болки, нели?“, ја прашала таа публиката откако излегла на подиумот, а многумина …

Повеќе »

Пеле примен во болница – се вратил поради рак на дебелото црево

Пеле повторно е на болничко лекување. Легендарниот бразилски фудбалер Пеле од понеделник се наоѓа во болницата во Сао Паоло како дел од лекувањето на ракот на дебелото црево, кој бил откриен во септември минатата година, соопштила локалната болница. Здравствената состојба на 81-годишниот поранешен фудбалер е „добра и стабилна, а се …

Повеќе »

(ФОТО) Анџелина Џоли ги посетила украинските деца во болница во Рим

Холивудската ѕвезда е амбасадор на ОН. Филмската ѕвезда Анџелина Џоли пред два дена го посетила Рим, каде меѓу другото ги посетила најмладите пациенти кои избегале од војната во Украина и пристигнале на лекување во Италија. #Ucraina, visita a sorpresa di Angelina Jolie ai piccoli pazienti ucraini dell'ospedale Bambino Gesù di …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ’ СНИМАЛ СО КАМЕРА: Пејачот доживеал срцев удар додека снимал спот за ТИК ТОК

Пејачот неодамна доживеал срцев удар Метјуз Конор доживеал срцев удар додека снимал видео за Tik Tоk, а сега видеото го споделил на популарна платформа. На видеото се гледа како пред својот автомобил танцува со песната „The Dance“, а потоа кон крајот колабирал, ја ставил раката на градите, а потоа го …

Повеќе »