Tag Archives: болница

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНО! Другарка на ТРАГИЧНО НАСТРАДАНАТА манекенка, починала 2. недели откако и двете биле ФРЛЕНИ ПРЕД БОЛНИЦА!

Хилда Марсела Кабралес Арзола (26) починала откако повеќе од две недели се борела за живот, во кома, откако таа и нејзината пријателка Кристи Џајлс на 13 ноември биле исфрлени пред болница во Лос Анџелес. По две недели во кома, трагично починала и пријателката на манекенката чие тело било фрлено пред …

Повеќе »

СЕ ОГЛАСИЛА ЌЕРКАТА НА МИШО КОВАЧ: Ивана ја открила состојбата по хоспитализацијата!

ИВАНА Ковач, ќерката на Мишо Ковач, проговорила за состојбата на нејзиниот татко, кој неодамна бил итно пренесен во сплитската болница. „Добро е“, изјавила кратко Ивана за Story. Легендарниот пејач на 25 ноември, ноќта, повторно завршил во болница и моментално е на пулмолошкиот оддел. Пред три дена имал висока температура, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ И СНИМКИ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА: Автобус од Македонија потполно изгорел заедно со патниците!

Автобус од Македонија изгоре рано утринава во Бугарија. Загинаа 46 лица, меѓу кои 12 деца Несреќата се случила на 31-от километар од автопатот Струма, недалеку од селото Бошнек. Според првите податоци, во автобусот имало 53. лица, сите биле државјани на Северна Македонија кои патувале од Турција. На местото на несреќата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕВОЈЧЕ (12) СИ ГО ОДЗЕМАЛА ЖИВОТОТ: На смртната постела успеала да и каже на мајка си ЗОШТО го направила тоа, по што жената веднаш повикала полиција!

Мајката, чија 12-годишна ќерка си го одзела животот, го одбележала нејзиниот 13-ти роденден и рекла дека е „празна“ без неа. Семина Халивел од Саутпорт починала на 12. јуни откако четири ноќи останала во болница. Нејзината мајка Рејчел Халивел изјавила дека последниот збор што нејзината ќерка го кажала пред да падне …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛИВЕРПУЛ: Објавен е моментот на експлозијата на таксито во која бил бомбаш самоубиец

На снимката се гледа како такси возило влегува на паркингот на болницата и експлодира во моментот на паркирање Едно лице загинало во експлозија на такси во Ливерпул кога бомбаш самоубиец активирал бомба. За среќа, таксистот преживеал, а била избегната поголема трагедија бидејќи експлозијата се случила пред болницата. Надзорните камери го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАВЕНО ВИДЕО НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА (95): Еве како изгледа по ноќта во болница!

Британската кралица Елизабета (95) денеска изгледаше добро расположено додека ги извршуваше своите кралски должности на интернет, два дена откако по препорака на лекар го откажа планираното учество на самитот COP26 следната недела. – Многу ми е драго што имам можност да те видам утрово, барем само на екранот – рекла …

Повеќе »

Британската кралица (95) ноќта ја поминала во болница

БРИТАНСКА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТА II. ноќта ја поминала во болница на прелиминарни тестови, но се вратила во замокот Виндзор и била добро расположена. Кралицата го откажала своето службено патување во Северна Ирска во средата, а палатата соопштила дека лекарите и препорачале одмор и митувањеи дека не станува збор за ковид-19. View …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Медицинската сестра била „нападната“ бидејќи во болницата носела несоодветна униформа

На нејзините профили, медицинската сестра и Тиктокерка Џордан @jordannnagelrn им кажала на своите придружници за „ситуацијата“ на работа поврзана со нејзината униформа. За време на последниот преглед на пациентот кој наскоро требало да излезе од болница, доживеала непријатност од неговата сопруга која ја нападнала поради „сексуализирање“ на униформата на медицинската …

Повеќе »

Поранешниот американски претседател Клинтон хоспитализиран

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон е хоспитализиран во Калифорнија под сомнение за инфекција на крвта, објави Си-Ен-Ен. Си-Ен-Ен објави дека Клинтон (75) бил на одделение за интензивна нега на лекување, под сомнение за инфекција на крвта. View this post on Instagram A post shared by LuanStudios NM (@luanstudiosnm) Неговата состојба …

Повеќе »