Tag Archives: болница

(ВИДЕО) ЛИВЕРПУЛ: Објавен е моментот на експлозијата на таксито во која бил бомбаш самоубиец

На снимката се гледа како такси возило влегува на паркингот на болницата и експлодира во моментот на паркирање Едно лице загинало во експлозија на такси во Ливерпул кога бомбаш самоубиец активирал бомба. За среќа, таксистот преживеал, а била избегната поголема трагедија бидејќи експлозијата се случила пред болницата. Надзорните камери го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАВЕНО ВИДЕО НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА (95): Еве како изгледа по ноќта во болница!

Британската кралица Елизабета (95) денеска изгледаше добро расположено додека ги извршуваше своите кралски должности на интернет, два дена откако по препорака на лекар го откажа планираното учество на самитот COP26 следната недела. – Многу ми е драго што имам можност да те видам утрово, барем само на екранот – рекла …

Повеќе »

Британската кралица (95) ноќта ја поминала во болница

БРИТАНСКА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТА II. ноќта ја поминала во болница на прелиминарни тестови, но се вратила во замокот Виндзор и била добро расположена. Кралицата го откажала своето службено патување во Северна Ирска во средата, а палатата соопштила дека лекарите и препорачале одмор и митувањеи дека не станува збор за ковид-19. View …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Медицинската сестра била „нападната“ бидејќи во болницата носела несоодветна униформа

На нејзините профили, медицинската сестра и Тиктокерка Џордан @jordannnagelrn им кажала на своите придружници за „ситуацијата“ на работа поврзана со нејзината униформа. За време на последниот преглед на пациентот кој наскоро требало да излезе од болница, доживеала непријатност од неговата сопруга која ја нападнала поради „сексуализирање“ на униформата на медицинската …

Повеќе »

Поранешниот американски претседател Клинтон хоспитализиран

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон е хоспитализиран во Калифорнија под сомнение за инфекција на крвта, објави Си-Ен-Ен. Си-Ен-Ен објави дека Клинтон (75) бил на одделение за интензивна нега на лекување, под сомнение за инфекција на крвта. View this post on Instagram A post shared by LuanStudios NM (@luanstudiosnm) Неговата состојба …

Повеќе »

(ВИДЕО) Болеста не го уништила неговиот дух: Малото момче на цел глас ја испеал омилената песна во болницата  и сите ги „извадил од памет“!

Малото момче не дозволило неговата болест да го наруши неговиот весел дух Момчето Мигел од Бразил било примено во болница поради гастроентеритис: иако таквите институции главно будат страв кај возрасните, а особено децата, ова дете не го покажало тоа во ниту еден момент. Лежејќи во болнички кревет, одеднаш го слушна …

Повеќе »

ТАЖНО: Марина Туцаковиќ е поврзана за респиратор, нејзината состојба се влошила

МАРИНА Туцаковиќ била поврзана за респиратор откако нејзината здравствена состојба се влошила, објавија српските медиуми. Авторката на бројни хитови од поранешна Југославија е позитивна на корона и се бори со ракот веќе неколку години. Курир пишува дека Туцаковиќ е сместена во клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“ во Белград. Пред неколку дена, …

Повеќе »

БАРА ОШТЕТА – ПРЕД 19 ГОДИНИ ЈА ЗАМЕНИЛА ВО ПОРОДИЛИШТЕ- Сега ја тужи болницата за 2,9 милиони евра!

Шпанска тинејџерка, која по речиси 20. години открила дека по грешка е заменета по раѓањето во породилиштето, одлучила да ја тужи здравствената институција за 2,9 милиони евра. Грешката е утврдена во 2017. година, откако таткото на деветнаесетгодишата девојка побарал ДНК тест за време на дискусијата за алиментација, кога било откриено …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Шерон Стоун објавила тажни вести…: „Мојот внук денес е најден во своето креветче со органи кои потполно му откажале!“

Актерката Шерон Стоун ги вознемирила своите следбеници објавувајќи на својот профил на Инстаграм фотографија од својот внук во болница, за кого се моли, бидејќи момчето е пронајдено во кревет на умирање поради ненадејно откажување на органите. Имено, момчето било пронајдено како умира во својот кревет бидејќи, како што велат, органите …

Повеќе »