Tag Archives: болница

(ФОТО) ЖАРИШТЕ НА КОРОНА ВИРУСОТ ВО САД – ВО ЊУЈОРК Е МОРНИЧАВО: Мобилна мртовечница пред болница на Менхетн, пусти улици!

Неколку дена откако челниците на Њујорк им наредија на граѓаните да останат дома, властите се активираа за да се справат со потенцијалната криза на јавното здравство во градот кој стана најголемо жариште на корона вирусот во Америка и пример на предупредување за другите градови. Импровизирана мртовечница била поставена пред болницата …

Повеќе »

#Седидома – Исповед на Италијанка за трагичната ситуација во земјата: „Мојот татко умре како куче од корона вирусот, секој ден испраќам по 10. пораки на сочувство!“

Седумдесет и двегодишниот Ѓузепе Занинони е една од жртвите на коронар вирусот во Бергамо, Италија Ситуацијата во Италија е повеќе од трагична, а тоа го потврдува исповедта на Италијанка чиј татко починал од корона вирусот. Седумдесет и двегодишниот Ѓузепе Занинони е една од жртвите на корона вирусот во Бергамо, Италија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ПОДГОТВУВААТ – ТУКА СЕ ГРАДИ РУСКА БОЛНИЦА ЗА КОРОНА: За да ги забрзаат работниците московските власти посегнале по СОВЕТСКАТА ПРАКСА!

„Во следниот месец во московската област ќе се изгради болница за 500 заразени со корона вирусот“, рекол заменик-градоначалникот Андреј Бочкарев, посочувајќи дека работниците ќе ја градат во три смени. На градилиштето, на 40. километри од центарот на Москва, поставени се постери во советски стил кои ги повикуваат работниците да работат …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА ОД БОЛНИЦА ВО МИЛАНО ПОКАЖУВА КОЛКУ Е ОПАСЕН КОРОНАВИРУСОТ: Уште еден доказ зошто е најдобро да останеме дома!

Северот на Италија е посебно погоден со коронавирусот, а снимката од една миланска болница, поточно од интензивна нега, е доказ колку е тешка ситуацијата. Целата болница е наменета само за пациентите заразени со вирусот Ковид – 19, а бидејќи собите се преполни, кревети има и по ходниците. Иако, некои пациенти …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимките го обиколуваат светот: Кинеските лекари ги симнуваат маските – коронавирусот е победен!

Последните две привремени болници во Вухан, епицентарот на епидемијата на коронавирусот во кинеската провинција Хубеи, беа затворени во вторникот. Ова значеше затворање на сите 16. привремени болници за пациенти со коронавирус во тој град. Вкупно 49. пациенти ја напуштија привремената болница во вторникот околу 15.30 часот. На социјалните медиуми се …

Повеќе »

(ФОТО) Чудо во болницата „Плодност“: 51. годишна мајка во Битола родила близнаци за својата ќерка

Медицината, професионалноста но и предаденоста на лекарскиот тим се причина битолската болница „Плодност“ со својот успех да израдува семејсто за кое надежта да добие свое потомство била загубена, но… „Највозрасната сурогат мајка во земјава, на 51. година на свет донесе близнаци и се породи во Болница ‘Плодност’. Оваа интересна и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: Наместо да ја насмее својата мала внука, завршила во болница!

Тетките се навистина чудна сорта и прават се за своите внуки и внуци…Со истата желба била и оваа тетка но нејзиниот план лошо завршил… Моли О’Брајан сакала да ја насмее својата мала внука така што ставила хармоника во уста. Но, планот не и успеал бидејќи Моли на крајот го насмеала …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац во болница: И се слошило пред настап!

Наташа Беквалац била приморана накусо да ги прекине подготовките за концертот бидејќи и се слошило и итно била примена во болница… „Сите се преплашивме поради Наташа. не знаевме што и е. Постојано чувствуваше мачнина, имаше нагон на повраќање и се виткаше од болки. Ја одвезовме во болница. Никој не можеше …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА И Е УБИЕНА А ПОТОА ДНК АНАЛИЗАТА ПОКАЖАЛА СТРАШНА ВИСТИНА: Исповед на мајка која минала низ пекол!

Кога и е убиена ќерката, Елена Александрова, не можела да се помири со тоа, а дури после нејзината мачна смрт дознала дека Јана не било нејзино биолошко дете. После злосторството, клопчето почнало да се одмоткува, а се дознало дека Јана (10), како и нејзината постара сестра Алина со години биле …

Повеќе »