Tag Archives: болница

ДОНАЦИЈА ОД СРЦЕ – MOZZART обезбеди ЕКГ апарати за болницата во Битола

Според директорката на битолската клиничка болница, д-р Билјана Гагачовска, Mozzart е пример за општествено одговорна компанија која секогаш покажува интерес да помогне во здравството, а оваа донација на ЕКГ апарати е од голема значајност, бидејќидотраените апарати во КОВИД центарот ќе бидат заменети со нови. Демонстирајќи општествена одговорност и несебична поддршка …

Повеќе »

(ФОТО) 35. годишен глумец умрел од корона вирус неколку дена откако се жалел на болницата

Актерот и јутубер Рахул Вохра починал во неделата во болница во Делхи од коронавирус. Неговата смрт е уште пошокантна бидејќи неколку дена претходно на својот Фејсбук објавил видео во кое рекол дека ќе живеел доколку добиел соодветна и навремена медицинска помош. Тој имаше само 35 години. Режисерот на театарот, Арвинд …

Повеќе »

(ФОТО) Слаѓана Милошевиќ итно префрлена во болница: Здравствената состојба на славната рокерка критично

Најпознатата рокерка синоќа била префрлена во болница поради внатрешно крварење Слаѓана Милошевиќ (65) моментално е во Ургентниот центар во Белград, а нејзината здравствена состојба не е добра. Имено, на пејачката вчера и се слошило, имала внатрешно крварење, па веднаш и била укажана итна медицинска помош, по што лекарите решиле да …

Повеќе »

МЕГАН МАРКЛ ВИДЕНА КАКО ЈА ВОЗАТ ВО БОЛНИЦА: Сите го поставуваат истото прашање – дали таа отишла тајно да се породи?

Војвотката и војводата од Сасекс Меган Маркл (39) и нејзиниот сопруг, принцот Хари, три години помлад, го слават вториот роденден на нивниот син Арчи. Како најубав подарок, малечкиот ќе добие сестра која треба да се роди наскоро. Меѓутоа, ако им се верува на пишувањата на едно американско списание, девојчето, за …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит сликан како во инвалидска количка напушта болница

Бред Пит е сè уште среде тешка судска постапка на развод со Анџелина Џоли, а тој исто така решава здравствени проблеми, а ги загрижил обожавателите откако бил фотографиран во инвалидска количка на Беверли Хилс. Бред бил едвај препознатлив во лежерно, спортско издание со качулка преку главата, очила за сонце и …

Повеќе »

ФОТОГРАФИЈА на уморен татко кој спие на под во болница станала вирална – Испраќа МОЌНА порака!

РОДИТЕЛСТВОТО е работа што мајките и татковците треба подеднакво да ја споделуваат, но податоците од Бирото за статистика на САД за 2020. година откриваат дека во некои случаи, мајките поминуваат двојно повеќе време во грижата за своите деца отколку татковците. Но, постојат и примери кои јасно покажуваат дека и двајцата …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО И ХУМАНО СРЦЕ НА ПОЗНАТАТА СТАРЛЕТА: Кајли Џенер донирала 500.000 долари за деца заболени од РАК и на тој начин одала ПОЧЕСТ на пријател!

Кајли Џенер донирала половина милион долари на детската болница во Вандербилт и на овој начин му оддала почит на својот пријател Хари Хадсон, пејач и текстописец кој се излекувал од рак. Џенер, во соработка со непрофитната организација „Teen Cancer America“, помогнала да се отвори дел од болницата каде што можат …

Повеќе »

ТОЗОВАЦ ПОВЕЌЕ НЕ МОЖЕ ДА ИЗДРЖИ: „Дозволете ми достоинствено да умрам дома, не можам повеќе да го издржам ова!“

Пејачот на народна музика Предраг живковиќ Тозовац (85) веќе неколку недели лежи во болницата во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“, каде беше згрижен откако се разболе од коронавирус, а за српски Телеграф изјави дека би сакал лекарите да го пуштат да умре дома! Предраг тврди дека е психички многу болен со денови …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачки призор во трговски центар: Дете (4) висел од ракофатот на ЕСКАЛАТОР па паднал од висина од 20. метри!

Момчето (4) се бори за живот, откако паднало од висина од 20. метри, држејќи се за ракофатот на ескалаторот во руски трговски центар, ги преплашил присутните купувачи. Четиригодишното момче се здобило со сериозни повреди на главата кога, во отсуство на неговите родители, решил да го „испроба“ ескалаторот во трговскиот центар …

Повеќе »