Tag Archives: болница

(ВИДЕО) Оваа снимка е доказ за ужасниот живот што го водел Авици

Смртта на 28. годишниот шведски ДиЏеј, Авици и понатаму е една од темите на сите светски медиуми. Надлежните органи на јавноста не и доставиле податоци за причините за смртта на славниот музичар, а секој ден се појавуваат нови детали за ужасниот живот кој го водел на турнеите кои траеле и …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругот брутално ја претепал Наташа Беквалац!?

Пејачката Наташа Беквалац е претепана од сопругот Лука Лазукиќ, јавува „Блиц“, а пренесуваат српските медиуми. Извор на порталот велат дека познатата српска пејачка се наоѓа во Ургентниот центар во Белград. Засега не се познати причините зошто сопругот Лука ја претепал пејачката. Наташа и Лука се венчаа кон средината на септември …

Повеќе »

(ФОТО) Двејн Џонсон на работ на солзи:„Мојата ќерка итно заврши во болница!“

„Целата ноќ ја минавме во собата за итни случаи, нешто страшно му се случи на нашето девојче Џасмин“, рекол глумецот но не сакал да открие што точно се случило со неговата ќерка... „Работите станаа застрашувачки во текот на викендот. Им благодарам на пожарникарите и медицинскиот тим од Лос Ангелес кои …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот глумец опериран – бремената сопруга стравува покрај него!

Овие денови е опериран Алек Болдвин. Неговата сопруга Хилариа за се’ ја известила јавноста и покрај бременоста е покрај него, сето време.Инаку, инструкторката по јога е бремена со нивното четврто дете. Алек Болдвин овие денови минува низ нешто потешки денови. Имено, познатиот глумец е опериран и моментално се наоѓа во …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне завршил во болница по негирањето на сексуалното злоставување!

Се шпекулирало дека Сталоне го мачеле тахикардија, висок притисок и вртоглавица и дека тоа му е од стрес поради обвинувањата за сексуално злоставување… Холивудскиот акционен херој Силвестер Сталоне ги загрижи своите обожаватели откако завршил во болнички центар во Лос Анџелес, каде му правеле испитувања по наредба на лекар. Врз основа …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »

Андреа Бочели паднал од коњ: Има тешки повреди на главата и колковите

Итната служба смета дека неговите повреди на главата и колковите се сериозни но животот не му е во опасност. Но, италијанскиот тенор на социјалните мрежи ги разубедил фановите дека станува збор за сериозна повреда „Тоа беше обичен пад од коњ. Ако нема компликации можеби и денес ќе ме пуштат дома“ …

Повеќе »