Tag Archives: арнолд шварценегер

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГОВИОТ БРАТ НЕ МОЖЕЛ ДА ИЗДРЖИ – НЕГОВИОТ ТАТКО БИЛ НАЦИСТИЧКИ ВОДАЧ И ГИ МАЛТРЕТИРАЛ НЕГО И БРАТОТ! Морничаво детство на познатиот Терминатор: Беше тиранин!

Актерот Арнолд Шварценегер отсекогаш имал повеќе од интересен живот, па не е ни чудо што се е снимено во новиот документарен филм на Нетфликс наречен Арнолд.Актерот признал дека во детството претрпел малтретирање од страна на неговиот татко, кој бил одликуван нацистички војник, ранет во битката кај Лениград и дека страшните …

Повеќе »

(ФОТО) ОД УБАВИЦИ ДО ПЛАШИЛА: Ниту едно од нејзините деца не личи на својот татко како синот кој Арнолд Шварценегер и го направи на дадилката

Поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер ја лечеше тагата со филери, а сега изгледа непрепознатливо По долго време, папараците за прв пат јавно ја фотографираа Марија Шрајвер (66), поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер. View this post on Instagram A post shared by Maria Shriver (@mariashriver) Марија долго време не можеше да …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер изгледа непрепознатливо – но и среќно

Марија Шрајвер потекнува од семејството Кенеди и беше во брак со актерот Арнолд Шварценегер. По разводот со познатиот актер, оваа новинарка го поминува времето со семејството, како што покажуваат новите фотографии. Познатиот актер и новинар беа во брак од 1986 до 2021 година, но се дозна дека Арнолд имал вонбрачен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен трејлер од документарниот филм за Арнолд Шварценегер

Гледаме многумина како зборуваат за неговите денови кои пумпале железо за своите триумфи во Холивуд Документарниот филм за Арнолд Шварценегер наречен „Арнолд“ ќе биде достапен на платформата Нетфликс од 7 јуни. Објавен е и трејлер каде што можеме да видиме како ќе изгледа документарецот. – Оваа документарна серија од три …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Шварценегер му здодеало да чека властите да ја поправат дупката, па сам го направил тоа

Актерот Арнолд Шварценегер ги презел работите во свои раце откако му здодеало недејствувањето на властите во неговата област и закрпил дупка на патот што му правела проблеми нему и на неговите соседи. „Откако целото соседство беше вознемирено поради оваа огромна дупка на патот што со недели ги оштетува автомобилите и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шварценегер се враќа

Актерот Арнолд Шварценегер ќе глуми во филмот „Fubar“, а ова ќе биде негова прва телевизиска улога. 75-годишниот актер глуми во серијата на Нетфликс базирана на неговиот хит филм „Вистински лаги“, акционата комедија од 1994 година во која глуми заедно со актерката Џејми Ли Кертис. „Каде и да одам, луѓето ме …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата ќерка на Арнолд Шварценегер го украла центарот на вниманието на хуманитарна вечера

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР позирал со својата ќерка Кристина на хуманитарна вечера за време на австрискиот самит во Кицбил. Таа носела црна кожна јакна и панталони, додека актерот во фармерки и палто го покажал своето најстаро дете. Арнолд ја добил Кристина во бракот со неговата поранешна сопруга Марија Шрајвер, новинарка и член …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шварценегер го посетил Аушвиц: „Јас сум син на човек кој беше војник во нацистичката војна“

Арнолд Шварценегер во средата го посетил поранешниот нацистички логор Аушвиц во Полска и го повикал светот да се бори против омразата и дискриминацијата. “Let’s fight prejudice together and let’s just terminate it once and for all."@Schwarzenegger visited @AuschwitzMuseum & the Auschwitz Jewish Center after receiving AJC Foundation’s “Fighting Hatred” award …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТПОЛНО УНИШТЕНА: Поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер повеќе не личи на себе!

Марија Шрајвер изгледала значително поинаку кога била забележана на прошетка низ Лос Анџелес. Оваа 66-годишна новинарка, која потекнува од семејството Кенеди, беше во брак со актерот Арнолд Шварценегер. Тие изгледаа дека живеат во среќен брак од 1986. до 2021. година, но се дозна дека актерот имал вонбрачен син со домашната …

Повеќе »