(ФОТО) Поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер изгледа непрепознатливо – но и среќно

Марија Шрајвер потекнува од семејството Кенеди и беше во брак со актерот Арнолд Шварценегер. По разводот со познатиот актер, оваа новинарка го поминува времето со семејството, како што покажуваат новите фотографии.
Познатиот актер и новинар беа во брак од 1986 до 2021 година, но се дозна дека Арнолд имал вонбрачен син со куќната помошничка Пати, која живеела во нивната куќа дваесет долги години.

Марија поднесе барање за развод и после тоа ретко можевме да ја видиме во јавност. Минатата година сите беа изненадени од нејзиниот изглед, бидејќи користењето на ботокс и филери направија да изгледа непрепознатливо.


Неодамна папараците ја фотографираа со децата и внуката кои и дадоа едногласна поддршка по разводот, а можеме да забележиме дека Марија се откажа од филери и ботокс…

This image has an empty alt attribute; its file name is maria-srtiver-so-vnukata.jpg

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: на денешен ден во 2018 година почина новинарот Љубомир Вељковиќ – Раф

Љубомир Вељковиќ – Раф е роден во Скопје во 1943 година. Тој беше истакнат македонски …