Tag Archives: арнолд шварценегер

(ФОТО) Храната им го променила животот: Десет ѕвезди за кои не сте знаеле дека се вегани!

Младолик изглед, повеќе енергија, совршен тен…Според тврдењата на бројни славни лица, се’ се тоа само некои бенефити од веганската исхрана. Како што велат, уверени се дека токму веганството од корен им го променил животот. Поздрав живот, климатски промени и правата на животните се само некои од причините поради кои се’ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете како 70. годишниот Шварценегер „ги пумпа“ мускулите додека се подготвува за улогата на Терминатор!

Се врати. Арнолд Шварценегер во теретана ги напнува мускулите и напорно вежба за да биде во што подобра форма за улогата во новото продолжување на филмот „Терминатор“. View this post on Instagram Thanks for the training inspiration here in Budapest, @willsmith. A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) on Aug …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шварценегер со својот тенк од 50. тони минал преку луксузна лимузина и потполно ја уништил

Терминатор за потребите на емисијата “Garage Thursday” со водителот Џеј Лено седнал во неговиот тенк марка “M-47 Patton” од 1951. година Лимузината немала никакви шанси против тенкот од 50. тони со кој управувал легендарниот “Терминатор”. Арнолд Шварценегер повторно е во центарот на вниманието, а со новата снимка потсетил на деновите …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе го убие Шварценегер: Славниот глумец „фатен“ со преубавата ќерка на Арни!

После разводот кој лани го шокирал светот, глумецот Крис Прат е фатен на состанок и тоа со Катерина, ќерката на Арнолд Шврценегер. Ѕвездата на „Јурски парк“ уживала во друштвото со десет години помладата девојка, а и двајцата не ја симнувале насмевката од лицата. Катерина е авторка на детски книги, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Арнолд Шварценегер го прифатил предизвикот на ОН и направил нешто што би требало сите!

После популарниот предизвик „Кофа со вода“ (Ice Bucket Challengea), на социјалните мрежи се појавил нов предизвик кој меѓу првите го прифатил Арнолд Шварценегер. Станува збор за предизвикот Beat Plastic Pollution кој, под мотото:„Ако не можеш повторно да употребиш, одбиј“ кој го лансирале Обединетите нации по повод Светскиот ден на заштит …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шварценегер се опоравува после операцијата:„Не сум супер!“

Бившиот боди билдер неодамна беше примен во болницата Cedars-Sinai каде имал термин за замена на „вентилот“, а бидејќи таа постапка е во експериментална фаза дошло до компликации… „Сакам само да знаете дека се чувствувам многу подобро. Но, и покрај мојот позитивен став, се уште не сум одлично. Да се чувствувате …

Повеќе »

(ФОТО) „Се вратив“: Арнолд Шварценегер се врати дома по отворената операција на срце!

Пред неколку дена пишувавме дека познатиот Терминатор, Арнолд Шварценегер, имаше отворена операција на срцето, а по освестувњето првите зборови што ги кажал биле „Се вратив“ – неговата позната реплика од хит филмовите. Поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер (70) по операцијата на срцето се врати дома. Како што на Твитер …

Повеќе »

(ФОТО) „Се вратив“: Арнолд Шварценегер во стабилна состојба по итна операција на срцето

„Се вратив“ биле првите зборови на Шварценегер кога се освестил после операцијата. Познатиот актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, имал итна операција на отворено срце, но сега се чувствува добро, соопштил неговиот гласноговорник. NEW: Arnold Schwarzenegger spokesperson says the actor underwent planned procedure to replace a pulmonic valve …

Повеќе »

(ФОТО) Ништо не трае вечно: Арнолд Шварценегер протестира за неодржан збор!

Познатиот актер Арнолд Шварценегер поставил фотографија од него како спие на улица пред неговата славна бронзен статуа, и тажно напишал – „Како се менуваат времињата!“ Причина зошто ја напишал оваа фраза не е затоа што е стар (во јули ќе наполни 71. година) туку затоа што кога бил гувернер на …

Повеќе »