Tag Archives: арнолд шварценегер

(ВИДЕО) Погледнете го новиот трејлер за „Terminator: Dark Fate”

Шестото продолжение наречено “Terminator: Dark Fate” доби нов трејлер. Ова продолжение е значајно бидејќи во него глумат Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон за првпат по “Terminator 2: Judgment Day”. Новиот филм на режисерот Тим Милер ќе ги следи настаните од 1991. година и потполно ќе ги занемари сите останати продолженија. …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛ ТАЈНА – Синот на холивудскиот снагатор уште еднаш покажал зошто го викаат „копија на својот татко“

Џозеф Бин е син на Арнолд Шварценегер кој од ден на ден се’ повеќе личи на својот славен татко и ги покажува гените кои ги наследил од него. Џозеф Бин, освен што од неодамна може да се пофали со факултетска диплома, може да се пофали и со вајано тело но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШЕГА ИЛИ ПРОВОКАЦИЈА – Силвестер Сталоне објавил фотографија од Арнолд Шварценгер и го исмејал стариот пријател!

Легендите на акционите филмови Силвестер Сталоне и Арнолд Шварценегер на своите профили на Инстаграм постојано се забавуваат. Покрај снимките од теретана и промо материјалите за новите филмови тие знаат понекогаш и да стават некоја шеговита фотографија и видео снимка. Така Сталоне неодамна објавил видео снимка во која тој, Долф Лундгрен …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Арнолд Шварценегер тајно се омажила за миленикот на жените: Ова се првите фотографии од раскошната венчавка!

Минатиот викенд се венчале ќерката на американскиот глумец Арнолд Шварценегер и миленикот на жените, глумецот Крис Прат. Станува збор за 29. годишната Катерина Шварценегер и 10. години постариот Крис, кој пред својата партнерка клекнал во јануари после само седум месеци врска. Крис Прат и Катерина Шварценегер се венчале во Монтесито, …

Повеќе »

(ФОТО) Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер се венчале во интимна церемонија

Крис Прат и Катерина Шварценегер и официјално се венчани! Прат и Шварценегер имале интимна церемонија во саботата, во Монтецито, Калифорнија, како што пишуваат бројни американски медиуми. ET успеал да добие потврда за венчавката од претставниците и од двете страни. Ова за Прат е втор брак, а на Катерина Шварценер и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Тој се врати“: Пристигнува новиот „Терминатор“ – погледнете го првиот трејлер!

„Терминатор:Мрачна судбина“ во кино салите ќе се најде од 31. октомври. Џејмс Камерон, Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон повторно се на собир! „I’ll be back”! – Славната реплика од најомилениот робот кој го толкува Арнолд Шварценегер во филмот „Терминатор“ од 1984. година ги исполнил очекувањата на љубителите на франшизата. Од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот не е сигурно место: Арнолд Шварценегер нападнат од грб во Јужна Африка

„Ви благодарам што се грижите, но нема причина за тоа. Мислев дека толпата ме повлече, што често се случува…“ Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, бил нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA, се гледа како 71.годишниот Шварценегер стои и се снима на спортски …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Претставено шестото продолжување од серијалот за „Терминатор“

Глумецот Арнолд Шварценегер во Лас Вегас, заедно со глумицата Линда Хамилтон, го претставил шестиот дел од серијалот за славниот робот „Terminator: Dark Fate” (Терминатор:Мрачна судбина) во кој играат и двајцата, 35. години после првиот филм. „Баш сум среќен, целата екипа е повторно на собир“, рекол 71. годишниот глумец на собирот …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Година и пол после разводот славниот глумец е подготвен за нов брак: Насмевката на лице му ја вратила ќерката на Шварценегер!

Кога после десет години дошол крај на неговиот брак со глумицата Ана Фарис, никој не верувал дека една година подоцна ќе најде сродна душа, која потоа, само шест месеци подоцна и’ ќе ја запроси. Крис Прат среќата ја пронашол во прегратката на Катерине, ќерката на Арнолд Шварценегер, која наскоро ќе …

Повеќе »