(ВИДЕО) Објавен трејлер од документарниот филм за Арнолд Шварценегер

Гледаме многумина како зборуваат за неговите денови кои пумпале железо за своите триумфи во Холивуд
Документарниот филм за Арнолд Шварценегер наречен „Арнолд“ ќе биде достапен на платформата Нетфликс од 7 јуни. Објавен е и трејлер каде што можеме да видиме како ќе изгледа документарецот.


– Оваа документарна серија од три дела содржи досега невидени снимки и приказни за патувањето на Арнолд Шварценегер од руралната Австрија до највисоките ешалони на американскиот сон. Во серијата има невиден пристап до најискрените интервјуа на Шварценегер, неговите пријатели, непријатели, колеги и набљудувачи. Гледаме многумина како зборуваат за неговите денови кои пумпале железо за неговите триумфи во Холивуд, сè до времето кога раководел со државата Калифорнија. Радостите и турбуленциите на неговиот семеен живот се разоткриени во приказна која одговара на неговата личност поважна од животот – се наведува во описот на филмот.

Фото: Принтскрин/YouTube/Netflix


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …