Tag Archives: политика

(ФОТО) Што најмногу ни недостасува денес? Опуштање! Сето тоа ќе го најдете во групата „Луда Соба“ на Фејсбук

Кога ќе се спомне Фејсбук најчесто поомислуваме на главнито ѕид каде секој „става“ што сака и колку сака, без пардон кон никого – па дури и навредливи содржини. На многумина тоа им пречи па го избегнуваат овој ѕид кој колку што може да информира уште повеќе може и да не …

Повеќе »

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати италијански лица, а еден од оние кои предизвикаа најмногу реакции секако е фронтменот на групата „Манескин“, Дамијано Давид, кој го воодушеви светот на минатогодишниот натпревар за „Песна на Евровизија“ Пејачот, кој на Инстаграм го следат …

Повеќе »

(ФОТО) Била Мис на Турција, поради ПОЛИТИКА го пропуштила светскиот натпревар, па со ДИПЛОМА на АРХИТЕКТ станала најплатената актерка и сите се воодушевуваат на нејзината ПРИРОДНА УБАВИНА

Турската актерка Џансу Дере (42) спаѓа во групата природни убавици што многу им се допаѓа на нејзините следбеници на Инстаграм. Заради фотографијата која ја објави од одморот во Турција, а на која позира во костим за капење, Џансу Дере се вели дека е „природна сирена“, „божица на природната убавина“ и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО – ВОДИТЕЛКАТА ПАДНАЛА ВО НЕСВЕСТ: Гледачите слушнале силен удар, соговорниците веднаш дотрчале!

Преносот бил прекинат откако водителката се онесвестила! Втората телевизиска дебата во живо меѓу Лиз Трас и Риши Сунак, која требало да им даде одговори на ториевците на прашањата за наследникот на Борис Џонсон, ненадејно завршила откако водителката Кејт МекКен се онесвестила за време на преносот. Кејт МекКен, политички уредник на …

Повеќе »

ОНА ШТО НАДЈА КОМАНЕЧИ ГО ДОЖИВЕЛА, НЕКОЈ НЕМА НИТУ ЗА 10. ЖИВОТИ: Ево како живее денес!

Од врвот до дното, од среќа до тага – ова е приказна за роман Данас веројатно ја памтат вашите мајки и тетки, вие можеби сте слушнале едно име во минување. Наџа била девојче за кое навивале и оние кои не се од нејзината родна Романија. Освен неверојатните спортски резултати по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Внуката на фашистичкиот диктатор Мусолини е најпопуларна на изборите во Рим

Рашел Мусолини, внука на италијанскиот фашистички диктатор Бенито Мусолини, освои најмногу гласови на изборите за градскиот совет во Рим, покажаа официјалните резултати. Застапувајќи ги Браќата на Италија (Fratelli d’Italia), која доаѓа од неофашистичката конзервативна партија на Италијанското социјално движење, Мусолини доби 8.264 гласови, пишува Си-Ен-Ен. „На училиште ме покажуваа со …

Повеќе »

(ФОТО) СИТЕ ЕВРА НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ – НАЈМОЌНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ЖИВЕЕ СКРОМНО, НО…Откриле колку заработила до сега и колку и останало – разликата е ОГРОМНА!

Германската канцеларка Ангела Меркел заработила повеќе од 35. милиони евра во нејзината политичка кариера, но се проценува дека во моментов троши само една десетина од таа сума… Германската канцеларка Ангела Меркел во моментов има на располагање капитал од три и пол милиони евра, откри магазинот Vermögen. Поинаку кажано, таа иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најголем концерт од почетокот на пандемијата – Бенд свирел пред 50.000 луѓе

Додека остатокот од светот се бори со корона, затворање и физичко дистанцирање, групата Six60 синоќа настапила пред огромна публика од приближно 50.000 луѓе во Окланд. Во Нов Зеланд, луѓето повеќе не мора физички да се дистанцираат едни од други и да носат маски затоа што преку тековните мерки и политики …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЛОРУСИЈА Е ДИСКВАЛИФИКУВАНА ОД ЕВРОСОНГ: Организаторите тврдат дека во песната се подржува Лукашенко

БЕЛОРУСИЈА е дисквалификуван од Евровизија затоа што ги прекршила правилата на конкуренцијата. Организаторите побарале Белорусија пред две недели да достави друга песна за натпреварот поради наводниот политички контекст во доставената песна. Сепак, организаторите оценија дека втората песна, која беше доставена со истите изведувачи, е несоодветна за овој натпревар, бидејќи ги …

Повеќе »