(ФОТО) Се омажила жената со официјално најубавото тело на светот

Поранешната манекенка и водителка Кели Брук, која пред неколку години ја доби титулата за најсекси жена на светот, се омажи за својот долгогодишен партнер Џереми Париси.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jeremy Parisi (@jeremyparisi)Свадбената церемонија се одржала во Италија, родната земја на младоженецот, во градот Чивитавекија, познат по својата прекрасна, специфична историска архитектура.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jeremy Parisi (@jeremyparisi)


Кели се одлучи за долга традиционална венчаница во А линија со детали од скапа тантела, и проѕирни ракави и деколте. Изданието го комплетирала со долг вел, но и со тијара во косата.

This image has an empty alt attribute; its file name is keli-bruk-1.jpg

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jeremy Parisi (@jeremyparisi)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jeremy Parisi (@jeremyparisi)

Да потсетиме, Кели Брук во 2005. година беше изгласана од машката публика во магазинот For Him за жена со најпосакуваното тело на планетата, а тоа го докажа и студијата на Универзитетот во Тексас во 2016. година, во која оваа Британка е прогласена за најубава жена на светот.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jeremy Parisi (@jeremyparisi)


Манекенката низ годините качила неколку килограми и иако била мета на негативни коментари, истакнала дека е „посреќна од било кога“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …