Tag Archives: водителка

ВО 40 ГОДИНА – Српските медиуми објавија дека водителката Слаѓана Петрушиќ починала по предизвикот на ТикТок

Српските медиуми објавија дека водителката Слаѓана Петрушиќ починала на 40-годишна возраст, а причината наводно е предизвик на TikTok.] View this post on Instagram A post shared by Sladjana Sladja Petrusic (@petrusicsladjana) „Со тага објавуваме дека нашата Слаѓа синоќа не остави и отиде во подобар свет. Ќе биде кремирана, а пепелта …

Повеќе »

(ФОТО) Била големата љубов на легендарниот Хрват: Нејзиниот син починал од рак, а сега на 69 години станала мајка

Шпанската актерка и водителка Ана Обрегон стана мајка на 69 години. Ја доби ќерката Ана преку сурогат мајка. Веста за тоа ја пренесоа сите шпански медиуми, а како што пишува магазинот „Хола“, Ана е вистински благослов за водителката која во 2020 година го загуби синот Алекс. Тој починал на 27-годишна …

Повеќе »

(ФОТО) Се јавила водителката која се онесвестила среде емисија: „Овој пат не е срцето“

Метеоролог од Лос Анџелес, Алиса Карлсон Шварц, се огласи откако ненадејно колабираше за време на утринските вести додека ја читаше временската прогноза, загрижувајќи ги своите колеги. „Благодарна сум што овој пат не беше моето срце. Добив стотици пораки, а тие сè уште доаѓаат, па ако не одговорам, тоа е причината“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ВОДИТЕЛКА И СЕ СЛОШИЛО ЗА ВРЕМЕ НА ПРОГРАМАТА, ПАДНАЛА НА МАСАТА: Колегите не забележале додека не удрила со главата, програмата веднаш била прекината!

Метеоролог на телевизија од Лос Анџелес, Алиса Карлсон Шварс се онесвестила за време на пренос во живо кога ја наведнала главата на пултот, а потоа паднала зад него. Алиса се обидела да се смири и да ја победи несвестицата, но не можела. Отпрвин нејзините колеги не забележале дека и е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО УТРИНСКА ПРОГРАМА – Кавга за време на емисија во живо на РТС: На пејачката микрофонот и останал вклучен

Кандидатката за претставник на Србија на„Песна на Евровизија“, Ангела, за време на снимањето на емисија на РТС, се скарала со водителката, а публиката можела се да чуе бидејќи микрофонот останал вклучен. Српската пејачка Ангела Вујовиќ, попозната како Ангелина, е еден од кандидатите за претставување на соседна Србија на овогодинешната Евровизија. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КВИЗ НА РТС – Водителката на квизот во Србија заработува енормно: Повеќе од 15.000 евра за 10 дена снимање

Претседателката на Управниот одбор на РТС открила дека Кристина Раденковиќ, водителката на квизот „Стасај ме ако знаеш“, за десетдневно снимање заработува плата од 15.950 евра. Додека квизовите исчезнаа од програмската шема на македонскиот јавени сервис, во соседните земји сè уште се меѓу најгледаните емисии, а се чини дека и нивните …

Повеќе »

(ФОТО) На водителката автобус и ја откина раката, а по 22 операции и се случи чудо

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ пред четири години доживеа тешка сообраќајна несреќа кога автобус и ја откина раката. Имено, водителката имала мала сообраќајка со друг автомобил, но во моментот кога излегувала од својот автомобил за да разговара со другиот возач, на неа налетал автобус и и’ ја откинал раката. Лекарите со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА ЕМИСИЈА ВО ЖИВО – Симпатичен гаф на Би-Би-Си: Водителката трчала по роботската камера во студиото

Водителката на Би-Би-Си, Викторија Валентин доживеала незгода за време на пренос во живо, а снимката од нејзината „трка“ со камерата ја споделила на Твитер. Необичен проблем и се случил на водителката на британскиот јавен сервис кога една од роботските камери решила да „тргне по својот пат“. Додека првично водителката била …

Повеќе »

(ФОТО) Занесната водителка открила многу – „Ти си новата Бонд девојка“

Многумина со причина ја нарекуваат една од најубавите жени на светот. Англиската водителка Маја Џама (28) решила старата година да ја испрати со атрактивна фотографија! Маја ја започна својата кариера на ТВ како водителка, работеше како водителка на „Brit Awards,“, работеше и на радио, а сега води многу популарна емисија …

Повеќе »