Tag Archives: свадба

СИН ЈА ИЗБРКАЛ МАЈКА СИ ОД СВАДБАТА БИДЕЈЌИ НЕ БИЛА ДОВОЛНО ДОБРА ЗА РОДИТЕЛИТЕ НА НЕВЕСТАТА: Татко му решил да се одмазди и направил ШОКАНТЕН потег!

Мајка и тато одлучија дека повеќе нема да го пуштаат нивниот син да живее бесплатно во нивната куќа, откако тој им забранил да присуствуваат на неговата венчавка од страв да не го засрамат пред семејството на неговата свршеница, пренесува Mirror. За повеќето семејства, свадбата е посебна прилика да се слави …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЦЕРЕМОНИЈА ВО АМАН – Ѕирнете во раскошната свадба на јорданскиот принц: Принцот Вилијам и Кејт биле меѓу 1.700 гости

Јорданскиот престолонаследник Хусеин во четвртокот се ожени со Раџва Алсеиф, кој потекнува од угледно семејство од Саудиска Арабија, на блескава церемонија на која присуствуваа членови на кралското семејство и бројни шефови на држави. Од британскиот принц и принцезата од Велс до првата дама на САД Џил Бајден, 140 од 1.700 …

Повеќе »

Принцот Вилијам и Кејт дошле на свадбата на јорданскиот престолонаследник

БРИТАНСКИОТ принц Вилијам денеска со сопругата Кејт пристигнал во ненајавена посета на Јордан по повод венчавката на јорданскиот престолонаследник. Вилијам и Кејт им се придружија на мноштвото странски гости кои ќе присуствуваат на свадбата на принцот Хусеин (28) и саудиската архитектка Раџва Алсеиф (29). Церемонијата ќе се одржи подоцна денеска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младоженец дознал за прељубата а одмаздата ја сервирал „ладна“ на свадбата

ОРГАНИЗАТОРКИТЕ НА СВАДБИ Георгина и Бет од Глостершир, Велика Британија, биле гости на подкаст каде што ја раскажувале свадбената драма на која и двете присуствувале. Една невеста, велат, имала врска со кумот на младоженецот. За измамата дознал непосредно пред свадбата, а наместо да откаже се, решил да се одмазди. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ИСКОПАЈ ДУПКА И ПОГЛЕДНИ КОЈ ОД ВАС ДВАЈЦА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НЕА! МЛАДА ЖЕНА СО БАГЕР ТРГНАЛА НА КУЌАТА! Снимка од свадба од БАЛКАНОТ направила ХАОС

На свадби на Балканот се гледа се, пијан младоженец кој не МОЖЕ ДА СТОИ, тепачка меѓу две семејства, пукотници. Понекогаш „невообичаените ситуации“ на овие свадби се случајни, а понекогаш младенците или гостите намерно создаваат хаос заради поголемо „доживување“. View this post on Instagram A post shared by Podgorički vremeplov (@podgoricki.vremeplov) …

Повеќе »

Невеста ја откажала венчавката откако открила дека мајката го дои нејзиниот иден сопруг

Ви ја претставуваме најчудната, но вистинита приказна која дефинитивно не сте ја слушнале досега – освен ако случајно не сте биле на иста свадба. Во новата епизода од подкастот The Unfiltered Bride, двајца пријатели и експерти за свадби Џорџи и Бет споделиле многу интересна приказна. Водителката Џорџи Мичел ја остави …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ Е МОЖНО? НЕВЕСТА ПОЧИНАЛА НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА! Телото не се ни оладило, а СЕМЕЈСТВОТО веќе нашло замена за девојката: Бизарна приказна која ГО ШОКИРА СВЕТОТ!

Според индиските медиуми, на денот на венчавката ништо не ја навестувало трагедијата – Хетал Раторе, невестата, учествувала во ритуал за да ја подготви за свадбената церемонија со Вишал Алготар од селото Нари. Ритуалите се одржале во храмот во Бавнагар. Традиционалната музика сè уште свирела кога Хетал одеднаш изгубил свест и …

Повеќе »

ДАЛИ АДЕЛ СЕ МАЖИ? ОГРОМЕН ДИЈАМАНТ сјае на прстот на пејачката, а таа не престанува да зборува за деца: Еве кога застанува на „луд камен“!

Пејачката Адел (34) и спортскиот агент Рич Пол (41) наводно планираат летна свадба, две години откако ја објавија својата врска во јавноста. Среќната вест ја открила веб страница за трачеви „Deuk Moi“, кои рекле дека тврдењата доаѓаат од „многу сигурен извор“. Како поттикнување за нови извештаи, Адел била видена како …

Повеќе »

ЕДНА НУМЕРА ПРЕДНАЧИ – Која песна да не се избере за првиот танц? Истражувањето утврдило листа на оние после кои следи развод

Истражувањето покажало дека 75 отсто од паровите кои ја избрале „Little Things“ на One Direction за нивниот прв танц на нивната свадба се развеле во рок од една година. Истражувачите на OnBuy.com анкетирале 5.544 луѓе и ги анализирале 10-те песни што луѓето ги користеле за нивниот прв танц. Компанијата се …

Повеќе »