(ФОТО) Интернет „гори“ за фустаните на Иванка и Меланија Трамп: Едната е премногу секси а другата смешки

Иванка и Меланија Трамп, ќерка и сопруга на Доналд Трамп, во новогодишната ноќ го пленеле вниманието со својот моден избор. Иванка со својот секси фустан синоќа ги изненадила сите присутни, а со фустанот на Меланија Трамп се исмејуваат на социјалните мрежи.

Happy New Year’s Eve! xx


A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on


Иванка се појавила во долг син фустан со големи изрези, додека Меланија избрала варијанта со светки и материјал кој изгледал како пластика. Првата дама не ја извлекол ниту фактот дека фустанот го платила 4.000 долари.

Твитерџиите коментираат дека фустанот изгледа како првата дама да го нарачала од некој кинески сајт, а освен фустанот ги исплукале и нејзините розови чевли.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА 61 ГОДИНА – Откриена е причината за смртта на долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд

Долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд, Кристина Сандера, починала на 18 јули, а сега е откриена …