Tag Archives: смешки

Видеото на кое девојче „пее“ го погледнале илјадници луѓе, ќе се насмеете кога ќе го видите крајот на снимката

На социјалните мрежи кружи хумористична снимка од две девојчиња – едната „пее“, и другото кое има урнебесна реакција на нејзиното пеење. Ова видео е направено за да ви го разубави денот! 😃 @pubity The concerned look on her friend’s face at the end 🤣🤣🤣 #Pubity ( @theevalerieg via @collab ♬ …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ, ОВА НЕ Е ЗАЈАК! Видеото стана вирално, МАЧКАТА ГИ ПОЛУДЕ СИТЕ на мрежите, а нема некој кој не се насмеал кога ја ВИДЕЛ!

Една мачка ги насмеала сите на социјалните мрежи кога сопствениците и ставиле зајачки уши на главата, а видеото стана вирално и луѓето не престануваат да се смеат. Имено, бидејќи за неа било невообичаено да има зајачки уши на главата, мачката ја движела главата горе-долу и се обидела да ги тргне, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кучињата откриле за што служи тобоганот и се забавувале како никогаш досега – Ова сигурно ќе ве насмее!

АКО мислите дека малите работи не можат да го подобрат денот, се лажете. Најдобар доказ се неколку кучиња кои конечно откриле за што служи тобоганот. Тие почнале да се спуштаат по него и да се поздравуваат на дното на овој популарен уред за детска игра. Се исплати да го гледате …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ПОГЛЕДНАЛЕ ВИДЕОТО, МОРАТЕ И ВИЕ: Урнебесните реакции на овие малечки ќе ве насмеат до солзи!

Ова видео е доказ дека децата понекогаш се многу попаметни и поснаодливи од нас возрасните… Родителите често објавуваат урнебесни видеа од своите малечки на социјалните мрежи, па така настанала оваа компилација. Ова видео ги спојува неодоливите реакции на децата кои сигурно ќе ве насмеат и ќе ви го разубават денот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Повторно комедија во квизот на Драган Вучиќ:“Дум ристо, блажо” е поубаво од “Дум спиро, сперо”

Во квизот „Среќни луѓе“ на Драган Вучиќ често се случуваат комични ситуации, а најновата е околу латинска поговорка… Прашањето било како во оригинал звучи латинската поговорка “Додека дишам, се надевам”, а одговорот на екипата „Б” ќе ве „умре“ од смеење. Натпреварувачите имале три одговори: “Дум спиро, сперо”, “Дум ристо, блажо” …

Повеќе »

(ФОТО) Интернет „гори“ за фустаните на Иванка и Меланија Трамп: Едната е премногу секси а другата смешки

Иванка и Меланија Трамп, ќерка и сопруга на Доналд Трамп, во новогодишната ноќ го пленеле вниманието со својот моден избор. Иванка со својот секси фустан синоќа ги изненадила сите присутни, а со фустанот на Меланија Трамп се исмејуваат на социјалните мрежи. Happy New Year’s Eve! xx A post shared by …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 35. „откачени“ фотографии кои ќе ве развеселат!

Стандардни фотографии на позадината на спомениците се нешто од минатото. Сега е актуелен модерен тренд во кој „моделите“ ги вклучуваат спомениците во различни дејствија. Избравме 35. фотографии, кои се и необични и забавни и веруваме ќе ви го подобрат расположението.

Повеќе »