(ВИДЕО) Повторно комедија во квизот на Драган Вучиќ:“Дум ристо, блажо” е поубаво од “Дум спиро, сперо”

Во квизот „Среќни луѓе“ на Драган Вучиќ често се случуваат комични ситуации, а најновата е околу латинска поговорка…
Прашањето било како во оригинал звучи латинската поговорка “Додека дишам, се надевам”, а одговорот на екипата „Б” ќе ве „умре“ од смеење.
Натпреварувачите имале три одговори: “Дум спиро, сперо”, “Дум ристо, блажо” и „Дум павле дум“.
Што мислите, кој одговор го избрале натпреварувачите?
Ним најубаво им звучело „Дум ристо блажо“!
Погледнете:


Смеење до солзи. Нов циркуз во квизот на Драган Вучиќ.


Gepostet von Dejan Donev am Montag, 23. April 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Петар Ѕалев

По кусо боледување денеска во Скопје почина Петар Ѕалев, долгогодишен новинар и уредник на Македонската …