(ФОТО) ХОЛИВУДСКИОТ актерот Кијану Ривс користи јавен превоз, ги префрла хонорарите од филмовите на колегите, но еве кои се ТРАГЕДИИТЕ стојат зад неговата приказна

Скромност и хуманост
Кијану Ривс ги пропушти првите 20 минути од последната вечера за неговиот нов филм „Божјата ќерка“ во клуб во Њујорк.Трпеливо чекал на дождот да го примат внатре. Никој не го препознал. Сопственикот на клубот рекол дека не ни знаел дека Кијану стои на дождот и чекал да го пуштат, никому не кажал.
Овој актер користи и јавен превоз и без проблем комуницира со бездомниците на улица и им помага. Има само 57. години, јаде хот-дог во парк, седејќи до обичните луѓе.

По снимањето на еден од серијата „Матрикс“, тој на сите каскадери им подарил нов мотор, како признание за нивната вештина. Тој се откажа од најголемиот дел од хонорарите за платите на костимографите и компјутерските експерти кои прават специјални ефекти во „Матрикс“, бидејќи заклучил дека нивната работа во буџетот на филмот е потценета.Го намалил хонорарот во филмот „Ѓаволски криминалец“ за да има доволно пари да го повикаат Ал Пачино.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Национално триатлон првенство – Дојран 2024

Викендов во Дојран, во организација на Триатлон федерација на Македонија и Општина Дојран, ќе се …