Tag Archives: филм

Бред Пит на столбот на срамот за еден погрешен потег: „Каков лицемер“, „Ми се гади од него“

Бред Пит е обвинет од јавноста дека е лицемер бидејќи работел како извршен продуцент на филмот „She Said“. Актерот го прифатил ангажманот во филмот за злосторствата на Харви Вајнштајн откако Џоли го обвинила за злоставување, а со моќниот продуцент соработувал во неколку наврати иако знаел како се однесува со жените …

Повеќе »

(ФОТО) После 23. години се појавија досега невидени фотографии од Хали Бери: „Неверојатно убава“

Какво враќање назад во минатото. Актерката Хали Бери пред само неколку часа објави досега невидена компилација од фотографии во чипкаста долна облека и костими. Како што наведува во описот на фотографиите, споменатите парчиња облека биле дел од подготовката за улогата во филмот „Introducing Dorothy Dandridge“ од 1999. година. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајкл Даглас објавил видео од Париз, изгледа непрепознатливо поради новата фризура

Мајкл Даглас направил голема промена во својот изглед. 78-годишниот актер за време на викендот објавил видео на социјалните мрежи на кое се гледа дека ја обоил косата. Актерот се јавил од балкон во Париз и ја открил новата боја на коса под бејзбол капа. Иако не го спомнува тоа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЛЕ – Ова е најстрашниот филм во историјата: Смеете ли да го гледате?

Секој волонтер е опремен со монитор за отчукувањата на срцето што се следи за време на секој филм Научниците тврдат дека конечно утврдиле кој хорор филм е најстрашниот во историјата, а тоа е филмот „Host“. Станува збор за филм на британскиот режисер Роб Севиџ, кој е создаден за време на …

Повеќе »

(ФОТО) По малку неочекуван избор? Откриено кој ќе ја глуми Марија Калас: „Ќе дадам се од себе“ вели познатата актерка!

Како што пренесува „Гардијан“, една од најдобрите оперски пејачки на сите времиња, Марија Калас, во новата драма на чилеанскиот режисер Пабло Лараин ќе ја игра Анџелина Џоли. Бурната, трагична и убава приказна за животот на најголемата оперска пејачка во светот ќе биде раскажана преку сценариото на креаторот на серијата „Peaky …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Глумецот Горан Богдан на гезме со Бјелогрлиќ и македонски актери: „Во Скопје на ја бива без вино и кафеана“

Хрватскиот актер Горан Богдан е во Скопје за премиерата на филмот „Чичко”, со кој се отвора филмскиот фестивал „Киненова”. Во филмот кој е психолошки трилер игра заедно со Мики Манојловиќ. Публиката, пак, го памти како Мустафа Голубовиќ од „Сенки на Балканот”, серија за која зборува со сто мераци. Особено што …

Повеќе »

(ФОТО) ИСКУСТВО КОЕ НЕМА ДА ГО ЗАБОРАВИ – ЖЕШКИ ПИКАНТЕРИИ ОД КРЕВЕТОТ СО ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ: Актерот открил детали од снимањето на СЕКС-СЦЕНИ! Ништо не е како што изгледа!

Нивото на слава на актерот Рајан Гузман не може да се спореди со таканаречените холивудски личности од А-листата, но тој моментално привлекува големо медиумско внимание. Имено, Гузман открил какви биле неговите искуства во кревет со Џенифер Лопез, една од најубавите жени на светот. Гузман е најпознат по филмовите „Step Up“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, предизвика негативни реакции кај публиката. I watched #Blonde earlier today, and #AnaDeArmas knocked it outta' the park & all, but beyond that…what the fuck did I just watch!? I highly doubt Norma/Marilyn would want to …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИЛМОТ „РУСОКОСА“- ВОЗНЕМИРУВАЧКО И НЕПОТРЕБНО: Бруталната сцена од СИЛУВАЊЕТО на Мерлин Монро во новиот филм ГИ ЗГРОЗИЛ гледачите! Прикажано како повраќа полна со модринки

Новиот филм на Нетфликс за Мерлин Монро, „Blonde“ содржи сликовита сцена во која холивудската дива е брутално силувана од претседателот Џон Кенеди, што вознемирило некои гледачи. Филмот во кои главните улоги ги толкуваат Ана де Армас, Адриан Броди, Боби Канавале, Ксавиер Семјуел, Каспар Филипсон и Џулијан Николсон, неодамна беше објавен …

Повеќе »