Tag Archives: Кијану Ривс

(ФОТО) Не, ова не е бездомник во центарот на Загреб! Ова е една од НАЈГОЛЕМИТЕ ЅВЕЗДИ НА ХОЛИВУД – доказ дека е „ОПЕРИРАН“ ОД ВООБРАЖЕНОСТ

Познатиот актер Кијану Ривс (59) со својот бенд „Dogstar“ дошол на годинешниот фестивал INMusic и вечерва ќе настапи во Загреб. Хрватските медиуми се тркаа да дознаат каде престојува холивудскиот актер, а тоа успеало да го направи тимот на Јутарњи лист. Имено, нивниот тим затекнала неочекувана глетка пред хотел во Загреб. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се капат во пари: Топ-листа на петте најплатени филмски улоги досега

Веројатно веќе добро знаете дека глумата во холивудските филмови се исплати, барем за едно пет животи, а во продолжение прочитајте кои актери добиле огромни суми на пари за улогите во познати филмови. Некои од актерите на топ-листата на петте најплатени улоги ќе ве изненадат, а за некои најверојатно ќе ви …

Повеќе »

(ФОТО) Кијану Ривс е 31 година во брак со позната актерка?

Холивудскиот актер Киану Ривс во интервју за Esquire признал дека можеби е формално во брак со актерката Винона Рајдер и тоа веќе 31 година.Целата ситуација се одвивала на снимањето на филмот „Дракула“ на Брам Стокер, во далечната 1992 година. Ривс тврди дека режисерот на филмот, Френсис Форд Копола, ја направил …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ БИ САКАЛ ДА ГО ПОВТОРИ ТОА – Киану Ривс признал: „Најлошиот дел беше снимањето интимни сцени со сопругата на режисерот“

Киану Ривс признал дека најнепријатниот ден на работа му бил кога морал да сними секс сцена со сопругата на режисерот. Омилениот холивудски актер тогаш го снимаше филмот „Knock Knock“ во режија на Ели Рот. Во тој филм, Ривс го играше архитектот Еван Вебер, кој ја поминува ноќта далеку од своето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кијану Ривс: „Ова е најтешкиот филм што сум го снимил, но затоа е толку добар“

Неодамна, за време на гостувањето на еден панел во Бразил, актерот открил кој филм му бил најтежок за снимање досега. Станува збор за новиот, четврти дел од акциониот филм „John Wick – Chapter 4“, кој во кината ќе пристигне следната година. „Во однос на акцијата, ова е најтешкиот филм што …

Повеќе »

Приказната за тоа како Кијану Ривс воодушевил една баба ги топи срцата: „Јави и се…“

Покрај тоа што е холивудска легенда, Кијану Ривс е познат и како кул дечко, а доказ за тоа се бројни приказни како онаа кога го отстапува местото на непозната личност во возот или разговара со обожавател на аеродромот, а неодамна се појави и нова приказна која потврдува каков човек е …

Повеќе »

(ФОТО) Наскоро свршувачка? Кијану Ривс во продавница за накит, купува прстен…

Кијану Ривс (57) е фотографиран за време на шопинг во Лос Анџелес… Ова можеби ќе останеше незабележано доколку славниот актер не купел прстен во златарница. Ѕвездата на „Матрикс“, кој никогаш досега не бил во брак, можеби е подготвен да ја запроси својата девојка со која е повеќе од четири години, …

Повеќе »

(ФОТО) Кијану Ривс објавил слика со икона и направил хаос на интернет: Актерот го честитал православниот Божиќ

Актерот Кијану Ривс пред неколку години го придружуваше епитетот на еден од најскромните и најдобри луѓе во Холивуд. Пред извесно време беше откриено дека на екипа од сетоо и делел „Ролекси“, дека еднаш на работник вработен на снимањето на еден филм му дал чек од 20.000 долари за да може …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИКТОКЕР ТВРДИ ДЕКА КИЈАНУ РИВС МУ Е ТАТКО И ИЗНЕЛ ДЕТАЛИ: Не мора да ме ПРИЗНАЕ! Доцна дознав дека сум вонбрачен син на ЗВЕЗДА!

Тиктокерот Дастин Тајлер, излегол во јавноста со шокантно тврдење – дека тој е вонбрачен син на актерот Кијану Ривс. Тој ги опишал шокантните детали во една од неговите снимки, каде што прво објаснил дека е роден како син на еден од најпознатите актери во Холивуд. После тоа напишал дека неговите …

Повеќе »