Tag Archives: трагедии

ЗАД ОВАА ФОТОГРАФИЈА СЕ КРИЕ СТРАШНА ВИСТИНА: Ја гледаме среќата, но вистината е длабоко скриена и невидлива за повеќето

Силвестер Сталоне ја доживеа најголемата загуба во животот која никогаш не се заборава Гледајќи го Силвестер Сталоне, гледаме среќен маж опкружен со прекрасни ќерки кои го обожаваат и 25 години помлада сопруга која е секогаш тука за него. Но, вистината е дека никогаш не знаеме што се случува во туѓа …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез наполни 30. години: Нејзиниот живот го следеа разни трагедии

Актерката и пејачка Селена Гомез, која зад себе има богата кариера, наполни 30. години. View this post on Instagram A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) View this post on Instagram A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) Многу актери ја започнаа својата кариера во сериите и филмовите на Дизни, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Надежда од Днјепар за руските напади: „Застрашувачки е, не гледам крај на ова!“

Украинската државна служба за итни случаи (СЕС) утринава соопшти дека едно лице загинало во Днјепар при три воздушни напади. Цивилите од овој град за Би-би-си сведочеле за ужасите низ кои минуваат. Надежда, жена која живее во близина на местото на воздушниот напад во Днјепар, вели дека експлозиите ја потресле нејзината …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУДСКИОТ актерот Кијану Ривс користи јавен превоз, ги префрла хонорарите од филмовите на колегите, но еве кои се ТРАГЕДИИТЕ стојат зад неговата приказна

Ги погреба своите најблиски, но никогаш не се откажа од мисијата да ги усреќува луѓето околу себе. Холивудската ѕвезда Кијану Ривс, канадско-американски актер, филмски режисер, филмски продуцент и музичар, е надалеку познат по својата скромност и добронамерност кон луѓето со кои е опкружен секојдневно. Кијану имаше кратка врска со Сандра …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАЖНО – АВТОБУСКИ НЕСРЕЌИ ОД РУСИЈА ДО ПОРТУГАЛИЈА: Трагедијата во Бугарија е најлоша во изминатата деценија!

Автобуската несреќа во која загинаа најмалку 45. лица во вторникот вечерта во Бугарија е најтешката во Европа во последните десет години. Еве ја листата на најтешките автобуски несреќи во Европа во изминатата деценија. 2019. година ПОРТУГАЛИЈА: Најмалку 29 германски туристи загинаа на 17. април во автобуска несреќа со педесетина луѓе …

Повеќе »

(ФОТО) Ренгенска снимка на 5. годишно дете покажува зоштио грозјето треба да се исече на половина

По интернет се шири вирална фотографија од рентген на петгодишно дете. Имено, таа јасно покажува како зрно грозје се заглавило во дишните патишта на детето. „Беше потребна хируршка интервенција за да се отстрани грозјето и бидејќи не ги блокираше целосно дишните патишта, детето преживеа. Грозјето треба да се преполови за …

Повеќе »

(ФОТО) Овој геј татко стана sвезда на Интернет поради неговата животна приказна и смисла за хумор

Хозе Ролон пораснал сонувајќи еден ден да има деца. Но, 44-годишникот никогаш не верувал дека неговата желба ќе се оствари. „Јас пораснав во мачо домаќинство каде што татко ми ми викаше дека морам да одам како човек, а не како педер“, се присетува Ролон во интервју за „Today“.   View …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е омилената холивудска ѕвезда чиј живот е обележан само со тага!

Се чини дека Кијану Ривс конечно успеал да го остави тажното минато зад себе и да започне одново… Кијану Ривс (55) е една од најголемите холивудски sвезди чии филмови донеле околу 3. милијарди евра на благајните. Тој ги фрли своите обожаватели во транс кога беше издадено третото продолжение на филмската …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА ПОУБАВА ОД АНГЕЛИНА ЏОЛИ А ТРАГЕДИИТЕ НА СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА И „ПЛАСТИЧАРИТЕ“ ЈА УПРОПАСТИЛЕ: Хантер Тајло повеќе никој не ја ангажира!

Хантер Тајло, американска убавица и модел, била Ангелина Џоли од своето време. Таа беше огромна ѕвезда кон крајот на 1980-тите, а потоа во 1990 година нејзиниот лик во серијалот „Денови на нашите животи“ веше укинат, кога решлаи да престане да глуми и се запиша на медицински факултет. View this post …

Повеќе »