Tag Archives: скромност

(ФОТО) Мишко Крстевски победи на Фолк фест Валандово: Квалитетот и скромноста не излегуваат од мода!

Токму поради тој скромен и смирен начин на кој владее на сцената, неговата победа на „Валандово 2023” помина со одобрување и искрени честитки од широката јавност… Синоќа се одржа 36-то издание на популарниот фолк фестивал Валандово, каде беа отпеани 20 новокомпонирани народни песни. Традиционално беа доделени повеќе награди за учесниците. …

Повеќе »

(ФОТО) Чеченскиот лидер носи чизми од 2.000 долари, а Зеленски патики од 44 евра

Озлогласениот чеченски лидер Рамзан Кадиров, за разлика од украинскиот претседател Володимир Зеленски, не се облекува скромно за да му се приближи на народот, туку со облеката сака да испрати порака за својата супериорност. Имено, тој често може да се забележи во скапите чизми на Прада, во кои се појавил неодамна, …

Повеќе »

(ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ПРЕДИЗВИКАЛА ГНЕВ ВО ЈАВНОСТА: Поради овој потег негативните коментари само се нижат!

Војвотката успеа да добие лавина негативни коментари и тоа само поради изборот на стајлинг Кејт Мидлтон успеа да го разбуди гневот на многу луѓе со изборот на стајлинг. Имено, добро е познато дека војвотката во текот на годината неколку пати се појавува на јавни собири во исти фустани, но дека …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУДСКИОТ актерот Кијану Ривс користи јавен превоз, ги префрла хонорарите од филмовите на колегите, но еве кои се ТРАГЕДИИТЕ стојат зад неговата приказна

Ги погреба своите најблиски, но никогаш не се откажа од мисијата да ги усреќува луѓето околу себе. Холивудската ѕвезда Кијану Ривс, канадско-американски актер, филмски режисер, филмски продуцент и музичар, е надалеку познат по својата скромност и добронамерност кон луѓето со кои е опкружен секојдневно. Кијану имаше кратка врска со Сандра …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОЧИТАЈТЕ, ВРЕДИ – РУСИНКА (90) НЕ ПИЕ ЛЕКОВИ, И НИКОГАШ СЕ ЖАЛИ: Нејзиниот совет за среќа го распамети целиот свет!

„Имам 90. години, но се чувствувам како да имам 50.“, рекла веселата баба Една баба од Москва е вистински пример како да се живее и колку позитивниот став влијае на квалитетот на животот и долговечноста. Без сомнение – треба да ја послушаме! Имено, страницата на Фејсбук, Human’s of New York, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Добар Самаријан на бездомник му ја дал својата кредитна картичка со пин: Гестот на несреќниот човек го изненадил!

Веќе пишувавме за богаташи кои маскирани се обидуваат да им помогнат на бездомнци, но гестот на овој Британец е навистина за восхит… Тој на бездомник му дал кредитна картичка со пин, а сето тоа го документирал со снимка, на која се гледа младиот човек како седи во градината на едно …

Повеќе »