SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од главите во комјутерите, што се провлекуваше меѓу прстите и инструментите стана две нови песни. Сликите што патуваа долго и што се возеа од место до место станаа спотови.

SoundEdge летаа од алтернатива, преку рап рок до длабока електоника и амбиент и ги издадоа сингловите Urban Species и Let the morning sleep кои ги пратат и видео записи.


Двете песни авторски, аранжмански и продукциски се дело на Симеон Спировски. Тектовите ги напиша и испеа Рената Аризанова, а видеата ги состави Александар Лазаревски.

Песните ги има на Youtube, а наскоро и на другите платформи.


 


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашата истакната актерка Јоана Поповска

Јоана Поповска е родена во Битола на 18 јуни 1943 година. Таа е македонска театарска, …