Дневен хороскоп за недела, 11.12.2022: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект…

Јарец
Љубов:
Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект.
Работа:
Тешко ви е да донесете добра деловна проценка и конечна одлука без туѓо знаење. Избегнувајте прекумерна оценка.
Здравје:
Важно е да ја канализирате вашата креативна енергија.

Водолија
Љубов:
Важно е да ги смирите вашите запалени страсти и да побарате совет од блиски пријатели. Не го нервирајте партнерот.
Работа:
Незадоволството го изразувате на директен начин, ве лути нечие однесување и неправдата што ја доживувате во друштво на колегите.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.


Риби
Љубов:
Ве следи лош дијалог во односот со саканата личност, меѓу вас има различни интереси и „стандарди на вредност“.
Работа:
Мотивирани сте за деловен успех, затоа прифатете конкурентна атмосфера или идеја предложена од помлада личност.
Здравје:
Нема потреба да се грижите за некои грди настани или лоши претчувства.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …