Дневен хороскоп за недела, 11.12.2022: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект…

Терезија
Љубов:
Партнерот делува прилично возбудено, што исто така ви го нарушува расположението. Не можете да одговарите на заедничките интереси.
Работа:
Побарајте нечија поддршка или професионално мислење. Секоја форма на добра превенција може да биде од голема помош.
Здравје:
Избегнувајте разни непријатности и стресни ситуации.

Скорпија
Љубов:
Контролирајте ги вашите афекти и негативни страсти во вашата врска, не дозволувајте некој да ве наведе на погрешно однесување.
Работа:
Во средбата со колегите ве очекува ново или поучно искуство. Поттикнете ја љубопитноста и креативното расположение на вашиот дух.
Здравје:
Ќе ви годи престој во природа или некоја спортска активност.


Стрелец
Љубов:
Непотребно се оптоварувате со разни теми кои ве оддалечуваат од саканата личност. Променете ја вашата ориентација во размислувањето.
Работа:
Не ви се допаѓа да знаете дека страдате поради нечие самоволие или дека сте во инфериорна позиција во однос на колегите.
Здравје:
Бидете умерени и избегнувајте различни предизвици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …