(ФОТО) Ѕвездата со најраскошното деколте во Холивуд ги привлекува сите погледи

Иако сме навикнати на фустани кои ги истакнуваат нејзините облини, овојпат таа избрала романтична креација со долги ракави која и прилега ФАНТАСТИЧНО.
Актерката Кристина Хендрикс присуствувала на вечера во чест на луксузниот бренд Roger Vivier, а на својот Инстаграм профил сподели слики од настанот.
Ѕвездата која се прослави во серијата „Луѓе од Менхетен“ за оваа прилика избрала мини фустан со туфни, а во преден план беше нејзината препознатлива црвена коса и блескава насмевка.
Инаку, Кристина важи за актерката со најлуксузната биста во Холивуд, а често нагласувала дека го обожава својот изглед и ја слави својата убавина, што другите треба да го прават кога станува збор за нивниот надворешен изглед.
„Порано тоа што имам поголеми гради ми правеше проблеми при купувањето, но со текот на времето научив да го сакам тоа“, додала таа.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …