Tag Archives: природно

3. природни НАЧИНИ да се ослободите од БЕЛИТЕ ВЛАКНА: Боењето на косата не е единственото решение!

Спречете ја појавата на седа коса со состојки кои ги имате дома Повеќе не мора да трчате во фризерски салон за фарбање ако забележите дека на вашата коса почнуваат да се појавуваат седи влакна. Постои сосема природен начин да се ослободите од овие несакани „гости“ Важен фактор кој влијае на …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ФАТЕНА БЕЗ ШМИНКА: Дали е можно вака да изгледа во живо?

Индиската актерка и поранешна мис на светот Пријанка Чопра неодамна го прослави својот 40-ти роденден, а сега папараците ја уловиле на улица во лежерно издание. Познатата индиска актерка Пријанка Чопра (40) неодамна била фотографирана на улиците на Беверли Хилс додека се враќала од деловен состанок, а за таа прилика ја …

Повеќе »

(РЕЦЕПТИ) ПРИРОДНО – ЕЛИМИНИРАЈТЕ ЈА УРИЧНАТА КИСЕЛИНА ОД ТЕЛОТО: 3 народни лекови за гихт

Гихтот е многу опасна и упорна болест, затоа третирајте ја сериозно. Придржувајте се до советите на вашиот лекар. Насобирањето на урична киселина може да предизвика болки во зглобовите, па дури и гихт. Еве неколку совети за отстранување на мочната киселина од телото. Гихтот е воспалителна форма на артритис која добива …

Повеќе »

Намалете го холестеролот на природен начин: Конзумирањето на овие намирници може да ви помогне во тоа!

Ако имате висок холестерол, обидете се да ги вклучите овие намирници во вашата секојдневна исхрана Зголемениот холестерол може да предизвика голем број проблеми и болести на срцето и крвните садови. Лекарите објаснуваат дека има добар и лош холестерол. ЛДЛ холестеролот се нарекува лош бидејќи пренесува 75% од мастите (50% од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – НА ПОЧЕТОКОТ НА КАРИЕРАТА ѝ рекле ДЕКА Е ГРДА! Познатата убавица го слави својот 73 роденден: Оваа НЕПРИЈАТНОСТ од младоста ќе ја памети ЗАСЕКОГАШ!

Познатата холивудска актерка Мерил Стрип денеска го слави својот 73. роденден. Таа е родена во 1949. година во Њу Џерси, пораснала со нејзините родители и двајцата браќа во Бернардсвил, а се школувала на колеџот Васар и Јеил. View this post on Instagram A post shared by damiboy (@damiboy) Најпрво ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Момчето не можело да ја сокрие среќата кога ја видело мајка си во венчаница, сцената е преслатка!

Снимката од свадбата на Кристи Михелич стана вирална штом таа ја објавила. Имено, реакцијата на нејзиниот двегодишен син Пирсон трогнала многумина. Момчето застанало пред олтарот до својот татко и со нетрпение чекало да ја види мајка си во венчаница. Кога ја видел, Пирсон ја отворил устата и зачудено гледал. „Здраво, …

Повеќе »

Заборавете на СКАПИТЕ ласери и третмани! Избелите ги забите на 5. ПРИРОДНИ НАЧИНИ

Третманите кај стоматолог може да чинат неколку стотици евра Блескавата и бела насмевка се најефективните додатоци што можете да ги носите. Сепак, додека некои луѓе имаат природно бели и сјајни заби, на други им треба малку дополнителен напор за да ги избелат и да ги направат да блеснат. Иако за …

Повеќе »

Како да го намалите вишокот килограми по природен пат без физичка активност или гладување!

Доаѓаат потопли денови! Помотивирани сме да излегуваме надвор, и да се дружиме со најблиските. Во плакарот веќе правиме замена на зимските со летните парчиња гардероба, и пробуваме да ги пробаме. Е тука кај поголемиот дел од нас, посебно повозрасните настанува разочарување. Не може да влеземе во истиот конфекциски број. Заклучокот …

Повеќе »

Како без лекови да го намалите шеќерот во крвта?

Високиот шеќер во крвта може да стане сериозен здравствен проблем. Тоа е особено опасно за оние со дијабетес и може да предизвика оштетување на нервите, бубрезите и срцето. За среќа, постојат едноставни и ефективни начини за намалување на шеќерот во крвта. Консумирајте помалку шеќер Се препорачува помалку од 20% од …

Повеќе »