(ФОТО+Рецепт) ГЕРМАНСКИ РЕЦЕПТ ЗА ЗДРАВЈЕ:„Кардиологот ми ги исчисти артериите и ми ги спаси бубрезите со овој ПРИРОДЕН ЛЕК!

Секоја од овие состојки е исклучително добра за здравјето, но нивната комбинација прави чуда…
Крвниот притисок е како термометар за здравјето. Висок крвен притисок значи дека вашето срце работи напорно за да пумпа крв. Ова е опасно затоа што може да доведе до срцев удар, церебрална тромбоза или нарушувања на бубрезите. Поради оваа причина, многу е важно да го контролирате крвниот притисок.
Многу луѓе го знаат тоа како илјадагодишен германски рецепт кој меша три моќни состојки:
лимон, лук и ѓумбир.
Секоја од овие состојки е исклучително добра за здравјето, но нивната комбинација прави чуда.
Имаме лимон кој е богат со витамин Ц. Тој исто така има алкални својства кои го регулираат нивото на pH во организмот
This image has an empty alt attribute; its file name is limon-upotreba-1024x682.jpg
ПОТРЕБНО Е:
4 главички лук
ѓумбир – 4 см
4 лимони
2 литри вода
This image has an empty alt attribute; its file name is gjumbir.jpg
ПОДГОТОВКА:
Прво, измијте ги убаво лимонот и ѓумбирот и исечете го лимонот на парчиња. Потоа излупете ги лукот и ѓумбирот и истурете ги сите состојки во блендер. Измешајте додека не добиете хомогена, течна форма. Потоа, истурете ја оваа смеса во тенџере и загрејте ја. Потоа полека додавајте вода и оставете да зоврие. Откако ќе зоврие, оставете ја смесата да се излади, а потоа истурете ја во шише и оставете да се излади.
Задолжително пијте една чаша од овој напиток секое утро на празен стомак, и препорачливо е да испиете уште една чаша еден до два часа пред спиење. Со ова, вашите артерии ќе бидат нови за многу кратко време затоа што маснотиите што ги затнуваат ќе исчезнат.
Ќе забележите и како се регулира и стабилизира вашиот крвен притисок.
Запомнете да го мешате пијалок пред да уживате во неговите својства. Вашиот крвен притисок веќе нема да претставува проблем. Започнете со земање на овој сируп и ќе се препородите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …