здравје

(ВИДЕО+ФОТО) Чудесно опоравување – Умирал од тумор во мозокот: Секој ден одел на прошетка и правел нешто фантастично – после 3. години дознал дека оздравел!

Докторите на семејството на Грег Томас им рекле да се подготвуваат за негов погреб бидејќи туморот длабоко ги зафатил неговиот врат и мозокот. После тие вести Грег дал отказ и времето го минувал во прошетка со своето куче Макс. За време на една прошетка наишол на напуштена црква. Се наоѓала …

Повеќе »

Д-р Стевановиќ и Д-р Баловски: Вирусот не штеди никого – секој еден да ја сфати сериозноста на болеста и да се придржува до мерките

Во вчерашното гостување во емисијата 360 на алсат-м телевизија, одговарајќи на новинарско прашање за поврзаноста на коморбититетите (претходни хронични заболувања) и смртноста на пациентите, д-р. Милена Стевановиќ објасни дека клиничарите кои работат во третманот со пациентите заболени од Ковид-19 се соочуваат со смртност на пациенти кои имаат претходни хронични заболувања, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дедо (83) од Флорида појак од корона: Во болницата минал 75. дена – бил испратен со аплауз!

Осумдесетитригодишниот Лоренцо Родригез бил позитивно тестиран на коронавирусот во март. Три дена подоцна, тој бил итно пренесен во болница во Јужна Флорида кога здравјето му се влошило, пишува ABC News. Лекарите веднаш го ставиле Родригез под медицински предизвикана кома и го поврзале со респиратор. Ситуацијата изгледала безнадежна, но Естер Силва …

Повеќе »

Овие намирници ги „пржат“ мрсните наслаги од стомакот со неверојатна брзина!

За 10 дена, ќе можете да носите кратки маици со гордост Маснотиите во стомакот се најупорни и многу тешки за отстранување. Најдобар начин да се ослободите од овие наслаги е правилната исхрана. Овие 4. се најмоќни во топењето килограми од оваа област. 1. Житарки од цели зрна Тие припаѓаат на …

Повеќе »

(Рецепт) ЛЕКУВАЊЕ – Зошто да плаќате неколку илјади евра? Оздравете со помош на три билки кои можете САМИ да ги одгледате!

Вените се крвни садови кои ја враќаат крвта во срцето откако циркулирала низ телото, за разлика од артериите, кои носат крв од срцето. Ако крвта во вените почне да тече наназад, се јавува најлош женски проблем – вените на нозете се прошируваат… Проширени вени е името на заболените крвни садови, …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕ КАКО ПЛАНИНА – Ѕвездата на Интер и ја плати операцијата на колковите на 26.годишна девојка од Скопје

Хуманоста не знае за граници и нации а пример за тоа е токму Марсело Брозовиќ… Ѕвездата на италијанскиот калчолигаш Интер, Марсело Брозовиќ, донирал 3.000 евра за 26-годишната Стаменка Менче Трповска од Македонија, која преку социјалните мрежи побарала финансиска помош за операција на колковите. A, нејзината објава ја пренесоа и навивачите …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊА – НАУЧНИЦИТЕ ДОШЛЕ ДО ЗАСТРАШУВАЧКИ ПОДАТОЦИ: Корона вирусот предизвикува страшна хронична БОЛЕСТ!

Новите откритија во врска со последиците од болеста коронавирус ги загрижиле научниците. Имено, како што предупредија експертите од областа на науката во петокот, ковид-19 веројатно предизвикува дијабетес кај луѓе кои го немале пред инфекцијата. Овој заклучок бил објавен во New England Journal of Medicine, а истиот бил постигнат по набљудување …

Повеќе »

(Рецепт) Во неговата моќ се колнат и лекарите: Овој НАРОДЕН ЛЕК успешно спречува анстанување инфекции и камен во бубрегот

Природната медицина има решение за секој проблем… Нема сомнение дека улогата на бубрезите во организмот е повеќекратна. Тие се одговорни за исфрлување на токсините, одржување на pH на крвта, баланс на електролити и производство на одредени хормони. Тие се многу важни за правилно функционирање на целиот организам, така што во …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР: Споделил фотографија пред и после зависноста од дроги и станал хит на интернет

Неговата приказна многумина инспирирала… Минатата недела, корисник на „Редит“ објави пред/по фотографија од дечко кој успеал „да го сврти“ животот, откако успеал да се извлече од пеколот на дрогата, а објавата станала вирална. Авторот на постот истакна дека момчето што успеало „да се состави“, заслужува секое признание. This guy who …

Повеќе »