здравје

(ВИДЕО) Реклама поради која ќе посакате да го оставите пушењето!

Пушачите знаат колку е тешко успешно да се остават цигарите, но на тоа би можела да ве поттикне новата реклама која ја објавил Заводот за јавно здравство на Англија (ПХЕ) во рамките на својата антипушачка кампања. Во видеото е прикажано како разни отрови од цигарите влегуваат во крвта и се …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како „двојничката“ на Ангелина Џоли изгледала пред операцијата

Добар дел од интернетската публика не ја поддржува трансформацијата на младата Иранка, иако таа тврди дека станува збор само за добра шминка и модерна технологија. А, некогаш била згодна девојка… Сахаб Табир (19) од Иран, која станала позната поради 50. операции со кои сака да биде што послична на Ангелина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Умирала од рак па одлучила да уплати Лото:Освоила 1,5 милиони долари но тоа не е најдобрата вест

Диане Бишоп од Канада, која има рак на дојка, добила 1,5 милиони долари на Лото, а освен тоа, хемотерапијата конечно почнала да и делува па и’ здравјето и се подобрило. Иако има рак од четврти стдиум, Диане Бишоп била присилена да работи бидејќи не можела да ги покрива медицинските трошоци. …

Повеќе »

(ФОТО) Вака изгледала порано: А, потоа ракот на дојка „ја изел“! Со фотографии сака да да ги предупреди сите девојки

Храбро се бори и му се радува на животот… Бјанка Инес пред само шест месеци открила дека е болна од рак и имала две операции, 12. хемотерапии и 10. пати била во болница. Нејзиното тело, после се’ што минала, не можело да издржи и сега младата жена изгледа непрепознатливо. This …

Повеќе »

(ФОТО) Чудо од лек за заштита од инфаркт и лекување на целиот организам

Рецепт за лекување на целиот организам! Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, превенира од инфаркт, и се смета дека помага при лекување на рак…Чудо од лек од едноставни состојки… Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 …

Повеќе »

Волшебно овошје: Еве што му се случува на вашето тело кога ќе изедете 7. ореви!

Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат бргу и лесно да слабееме Ако сте на диета не ја одбегнувајте ужината, туку јадете го ова волшебно овошје кое бргу ги топи мрсните наслаги. Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат побргу и полесно д слабееме. Оревите содржат состојки кои прават подолго време да …

Повеќе »

(ФОТО) Има 102. години: Пушела најмалку 20. цигари и пие вино секој ден – а тајната е во една овошка…

Мејси Стренг го прославила својот 102. роденден. Мејси пушела по 20. цигари дневно околу 75. години, додека во средината на деведесеттите не се разболела и била во болница. Иако пушела по 20 цигари дневно, таа изјавила дека немала никаков здравствен проблем, туку едноставно решила да ги остави цигарите, но не …

Повеќе »

(ФОТО) Поради грешка на лекарите оваа убавица ќе има последици:10. години погрешно ја лекувале

Британката Карла Креси (26) покренала петиција во средните училишта да почне да се крева свеста за ендометриозата, болеста која неа била дијагностицирана после десет години погрешно лекување. Карла на 14. години почнала да чувствува болка во стомакот а кога побарала лекарска помош, и бил дијагостициран синдром на иритантно црево и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ерупција на ужас: Имал огромна мозолка а кога ја пробушил на многумина им се смачило…

Момчето имало голема мозолка на лактот поради што раката му изгледала натечено. Донел одлука да се ослободи од тој ужас, и земал игра и „се фатил“ на работа. Ја пробушил мозолката и од неа почнал да тече вистински ужас… Погледнете:

Повеќе »