здравје

(ФОТО) СТРАШНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – На девојка (25) и остануваат 18. месеци живот поради грешка на докторите!

Кејти Борн, на која гинекологот не и дозволил да направи ПАПА тест поради нејзините години и бил дијагностициран фатален рак на матката во трета фаза. Девојката минатата година почнала да чувствува болки во стомакот а докторите тоа го припишале на Кроновата болест за која добила и лекови. Сепак, ништо не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО+Рецепт) НЕ ПОСТОИ ПОЛЕСЕН НАЧИН – Академик др. Болотов, украински Ајнштајн: Вака длабински се чистат здравите клетки, а туморските и оштетените се исфрлуваат – а лекот е во кујната!

Еден од најдобрите начини да избегнете сериозни болести… Клетките на човечкото тело стареат, се распаѓаат и умираат со возраста. Ова се должи на штетата предизвикана од слободни радикали и токсини како што се тешки метали, нитрати, радионуклиди, на кои телото е изложено за време на животот. Но, овој процес на …

Повеќе »

(Рецепт) Антибиотик од природа: Направете лек од две состојки кој помага веќе 5.000 години!

Лукот е секако една од најздравите намирници во светот. Силата на ова растение во народната медицина се користи повеќе од 5.000 години. Еден од најстарите рецепти во светот е оној од Тибет, каде тинктурата од лук била најмоќниот лек за разни болести. За што се користи тинктурата од лук? – …

Повеќе »

ЕЛИКСИР ЗА ЗДРАВЈЕ – Ниту еден лек не и е рамен: Оваа билка спречува стареење, го чува срцето и намалу ризик од рак!

Не ја нарекуваат без причина чувар на здравјето на целиот организам Маслинките не се без причина омилени на многу луѓе. Докажано е дека тие се една од највредата и најкорисна намирница што можеме да ја внесеме во организмот. Редовната потрошувачка ќе има многу позитивен ефект врз целото тело. За почеток, …

Повеќе »

(Рецепт) ПРИРОДНО – Руска народна медицина: Овој моќен напиток спречување затворање на артериите и го намалува нивото на триглицериди во крвта но е корисен и за други болести!

За да спречите „затворање“ на артериите, потребни ви се само 3. состојки! Традиционалната медицина има решение за сите проблеми, а оваа напивка прво ја третира артериосклерозата. Храната што се користи за подготовка на овој пијалок е толку моќна што ќе почувствувате подобрување во рекордно време. Како природен лек против маснотии …

Повеќе »

(ФОТО) Има 31. година а неодамна открила дека има рак:„Одете на преглед!“

На 31. годишната Ким Монтгомери, од Шкотска,во февруари и бил дијагностициран карцином на грлото на матката, и таа вели дека цели десет години ги игнорирала повиците за гинеколошки преглед од тамошното Министерство за здравство. Но, по скоро девет месеци на крварење, Монтгомери конечно решила да направи Папа-тест, а имала лошо …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛЕДИТЕ СЕ’ ВО ВРСКА СО КОРОНАВИРУСОТ? Еве што вели популарниот „ловец на вируси“, д-р Ијан Липкин!

„Вообичаената процедура изгледа така што испитуваме каква е општата здравствена состојба на пациентот, дали има хронично заболување на белите дробови, рак, некаква алергија или пак нешто друго што може да влијае и да предизвика зараза“ – објаснил д-р Липкин. Д-р Ијан Липкин го нарекуваат „ловец на вируси“. Тој се борел …

Повеќе »

КРАЈ НА ХЕМОТЕРАПИЈА И ЗРАЧЕЊЕ: На праг на универзална вакцина за сите типови рак!

После скоро седумдесет години обиди да се најде ефикасен лек за рак, по скапите и нехумани грешки како што се хемотерапија и зрачење кои оставија стотици милиони пациенти со карцином и леукемија во болна смрт, научниците од Медицинскиот факултет Стенфорд откриле универзален лек што ќе ги уништи сите видови на …

Повеќе »

СЕКОЈ МОРА ДА ПРОЧИТА – Добро запамтете ги советите на доктор Антони Бауман: Вака се хранат онколозите за да се заштитат од рак!

Внимателно прочитајте го овој текст… За да се заштити од настанување на карцином, исхраната на онкологозите е многу контролирана. Постојат некои видови намирници кои се корисни за нашето тело и треба да се јадат почесто за да би го сочувале здравјето, но и оние се наоѓаат на црна листа. Добро …

Повеќе »