НАЈНОВО

(ФОТО) Сашко Коцев со виолина и песна го прославил раѓањето на ќерката!

Нашиот познат актер Сашко Коцев вчера по прв пат стана татко. Тој и неговата сопруга Смиљана станаа родители на девојче. Честитки пристигнуваа од сите страни, а среќниот татко очигледно славел со најблиските. На Фејсбук е објавена и’ фотографија од прославата, на која сите се видно расположени. А, како и нема…не …

Повеќе »

Можете и вие: Иванка Трамп се облекла за 3.000 денари

Често не е баш одмерена со изборот на модните парчиња, позната е како апсолутна икона на стилот во Америка, но и’ како ќерка на претседателот на САД, Доналд Трамп. Иванка Трамп пред неколку дена во Белата куќа се појавила во необичен комплет. Иако многумина ја критикувале дека се облекла „како …

Повеќе »

(ФОТО) „Дове“ се извинил поради реклама која навредила многу жени

Прикажана е црнкиња која соблекува кафеава маичка, а под скинатата маичка е жена со светол тен. Ги обвиниле дека се како од времето на надмоќта на белците… Всушност станува збор за ГИФ кој компанијата Dove во петокот го објавила на својата страница на Фејсбук. Веќе во саботата го отстраниле сфаќајќи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пирс Броснан објавил што го воодушевува додека го снима продолжувањето на „Мама миа“

Познатиот актер на островот Вис, Хрватска, стасал пред две недели за да го снима продолжувањето од хит мјузиклот „Mamma Mia: Here We Go Again“ На Пирс Броснан многу му се допаднало на Вис, а за тоа сведочи токму неговиот профил на Инстаграм, каде редовно објавува фотографии од овој остров. Броснан …

Повеќе »

(ФОТО) Круната не е важна, сите сме победнички: Одржано првото натпреварување за „Мис на светот во количка“

Првото натпреварување за Мис на светот во количка се одржало во полската престолнина, Варшава. 0д 24. учеснички на натпреварувањето кое е одржано во саботата, победата ја однела студентката по психологија и социјална педагогија од Белорусија, Александра Чичикова. „Не е важно кој ќе ја земе круната. Сите сме победнички. Ова ни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЛЗП: Тијана воодушевила во придружба на српските ангели

Тијана Дапчевиќ во синоќешното издание на „Твоето лице звучи познато“ настапила со песната „Milion Reasons” од Лејди Гага но настапот ги воодушевил присутните и поради кореографијата која ја „пополниле“ српски манекенки. Оваа недела во ТЛЗП имало неколку забележителни настапи. Меѓу нив бил и настапот на Тијана Дапчевиќ која ја имитирала …

Повеќе »

Младите родители Наташа и Трајче Динови од Неготино со апел: Помогнете ни да ја спасиме нашата ќерка, Николија

Николија Динова е деветмесечно бебе кое боледува од голем “Porenzephaler”, дефект на мозокот и мозочни грчеви кои секојдневно се влошуваат. Потребно е лекување во Германија за кое се потребни големи финансиски средства. Нејзините родители битката против болеста не можат да ја добијат сами и неопходна им е помошта од добрите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Црногорецот Славко направил хаос во Икс фактор: За време на настапот му отпаднала киката а потоа добил сочен бакнеж…

Славко Калезиќ, некогашниот претставник на „Црна Гора“ на „Песна на Евровизија“ имал нов настап за памтење во британскиот „Икс Фактор“. Овојпат ја испеал „Вhere have you been all my life” од Риана. Со неговиот настап најмногу била воодушевена Никол Шерзингер, една од членовите на жирито. Никол станала од своето место …

Повеќе »

(ФОТО) Ескимите го предупредуваат светот: „Земјата е поместена, нешто опасно се случува со нашата планета…“

„Нешто опасно се случува со Земјата“  предупредуваатат Ескимите… Ако се потпреме на сето она што се има случено, и што сe’ уште се случува ширум светот во текот на изминативе неколку години, очигледно е дека бројот на природни катастрофи и елементарни непогоди е значително зголемен. Некои за тоа го обвинуваат …

Повеќе »