НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Македонецот Борко Наумовски на Телма со серија од патувањето по светот: Пливал со ајкули, танцувал на карневал во Бразил…

Секоја нација си има свој светски патник, па така и ние. Но, нашиот светски патник не се обложувал дека ќе го мине светот за неколку месеци, туку уживал во својата страст… Борко Наумовски, кој студирал на неколку факултети во земјава, но и во Шведска и Германија, е светски патник. Има …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографии со најмногу лајкови на Инстаграм: Кој ќе ги наследи Бијонсе, Роналдо и Селена Гомез?

Доколку следниот месец некој не ја симне од врвот, фотографијата на Бијонсе со која ја најави својата бременост на „Инстаграм“ е најлајкуваната фотографија на оваа социјална мрежа. Фотографијата со голиот труднички стомак на Бијонсе има 11,1 милиони лајка и 546,6 илјади коментари. We would like to share our love and …

Повеќе »

Џеј Зи признал за изневерувањето на Бијонсе: „Најтешко е кога некого што го сакате ќе видите како страда“

Американскиот рапер Џеј Зи во интервју за „Њујорк тајмс“ признал дека ја изневерувал Бијонсе, но и дека бракот го спасиле благодарение на музиката но и терапиите. „Мораш да преживееш. Преминуваш на фазата преживување, а кога преминуваш во таа фаза, што се случува? Ги исклучуваш сите емоции. Дури и со жените, …

Повеќе »

Зошто, водителката, Милена Антовска го сменила името на ќерката

По три месеци откако се породи, водителка Милена Антовска се појави пред камерите во отворената програма на „Канал 5“ телевизија и кажа дека и’ го сменила името на својата ќерка. Па така сега, тримесечното бебе веќе не е само Лана туку и Марија. „Со Гордан, сопругот, решивме да го смениме …

Повеќе »

Арапката Захра Лари е првата лизгачка што настапува со шамија: И’ татко и и’ дал поддршка!

Захра Лари (22) од Обединетите Арапски Емирати е првата лизгачка што учествуваше на натпревар со шамија. Веќе 10 години се занимава со професионално лизгање, а желбата за ова доаѓа од филмот на „Дизни“, „Ледената принцеза“. Вежбала во единственото лизгалиште во Абу Даби. И покрај многуте пречки, Oбединетите Арапски Емирати сепак …

Повеќе »

(ВИДЕО) Репертоар на Синеплекс, од 29. ноември до 5. декември

„Божок кај лошите мајки“ – комедија, 2017 (Сала 9 – 19:00, Сала 1 – 21:45) Содржина: „Божиќ кај лошите мајки“ ги следи трите потценети и преоптеретени жени додека се спротиставуваат на предизвиците и очекувањата за Супер Купот за мајки: Божиќ. И доколку создавање на совршен викенд за Божиќ за нивното …

Повеќе »

Кајмакоски и Андоновски во посета на Манастирот во Рајчица

На првиот ден од Божикниот пост преку кој православните верници ќе се подготвуваат за достојно да го пречекаат Божик. Со голема радост Ве известуваме дека први гости во Манастирот во Рајчица каде што веќе со години наназад токму на овој ден почнуваат да се делат Божикните пештери како еден од …

Повеќе »

Фотка на денот

Интересните чевли со штикли се вистинско ремек дело. Дизајнерот Роберт Табор некои направил на основа на храна, а некои тематски врзал за волан. На почетокот ги изработувал поединечно како украси за излозите, но после долго убедување почнал да прави парови за носење.

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо ужива како татко:„Децата ме научија за љубов за која и’ не знаев дека постои“

Откако ги доби близнаците, Ева и Матео, а подоцна и ќерката Алана, Кристиано Роналдо како конечно да ги урна сите брани кои го спречуваат да ја покаже својата емотивна страна. И, додека, до скоро, како дете го имаше Кристиано Роналдо Јуниот,фудбалерот ја покажуваше оваа страна, но, сега како конечно навистина …

Повеќе »