НАЈНОВО

(ФОТО) Најнепријатен момент на Златни глобуси:Изразот на лицето на Дакота Џонсон додека Ангелина ја игнорира Анистон

На социјаните мрежи се појавила фотографија со веројатно најнепријатниот момент на годинешното доделување на Златни глобуси – сцена кога на бината се појавила Џенифер Анистон додека во публиката, скоро директно пред неа, седела Ангелина Џоли. На фотографијата се гледа и глумицата Дакота Џонсон, ѕвезда на филмскиот серијал „50. нијанси сива“ …

Повеќе »

(ФОТО) Гордата мама ја испратила ќерката во градинка:Кејт Мидлтон ја фотогарфирала принцезата Шарлот и го воодушевила светот!

Војвотката од Кембриџ повторно се погрижила за неодолливи фотографии. Овој пат од британскиот кралски двор не почестиле со фотографија на принцезата Шарлот која е четврта во линијата за круна, а веќе сега се’ што ќе облече се распродава во момент. За двегодишната принцеза тоа бил голем ден: Прв ден во …

Повеќе »

(ФОТО) Гвинет Палтроу со слатка фотографија ја потврдила свршувачката

Глумицата и основачка на порталот „Goop“ е три години во врска со сценаристот Бред Фалкум. Се запознале на сетот на хит серијата „Glee“ во која Гвинет има гостувачка улога… 💍 A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on Jan 8, 2018 at 8:59am PST Глумицата и сценаристот на серијата „Glee“ …

Повеќе »

(ФОТО) „Фала на девојката, фала и на бившата“: Еван МекГрегор прогласен за најлигав маж

Глумецот ги зачудил присутните на доделувањето на Златен глобус, но и’ фановите на социјалните мрежи. Коментирале дека е безобразен, но и храбар бидејќи направил нешто што до тогаш не го виделе… „Сакам да и се заблагодарам на Ив, која со мене беше 22. години и на нашите деца Клара, Естер, …

Повеќе »

(ФОТО) Во Скопје нема воздух: Мерачите на загаденост „прегореа“ – Повторно бесплатен градски превоз!

Синоќа во Скопје се случи вистинска еколошка катастрофа, каде изминативе денови, а особено вечерва граѓаните се соочуваат со енормно загадување. Во Лисиче во 21. часот беа измерени 605 микрограми, односно 12. пати повеќе од дозволеното. Кај Ректорат беа измерени 460. микрограми, додека во Гази Баба 438. Последните мерења покажуваат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наше а светско: Викторија Лоба како светските модели од „Victoria secret“

Често се восхитуваме од фотосесии на светски супермодели за некоја компанија за женска долна облека. А, ревиите на Викторија сикрет се очекуваат со нетрпение не толку поради моделите колку за разголените манекенки кои се едвај „облечени“… Кога убава македонска пејачка ќе се појави во иста улога доаѓаат коментарите жешко, за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Го украл шоуто – Кирк Даглас (101) дошол на Златен глобус и повторно бил „Број 1“

Кетрин Зита Џонс на доделувањето на Златните глобуси му одала почест на својот свекор кој глумел во повеќе од 90. филмови и со најголема слава се здобил во 50. и 60. ттите години. Првата улога ја одиграл на 30. години. „Мојот свекор, оваа жива холивудска легенда, Кирк, во 1991. година …

Повеќе »

(ФОТО) Водителката јавно го запросила The Rock, неговиот одговор докажува дека е вистинска „фаца“…

Британската телевизиска водителка и бивш модел Давина МекКол неодамна се развела после 17. години брак и се посветила на вежбањето во теретана. Во својот поткаст Is It Just Me признала дека после неколку приватни пораки на Двејн „The Rock’ Џонсон, за кого тврди дека има баш „позитивна енергија“. Додала и …

Повеќе »

(ФОТО) Меган ниту во брак нема да може да ги чепне 30. милиони фунти на принцот Хари

Ѕвездата на серијата „Suits“ по епизода заработува повеќе од 43.000 долари, а нејзиното богатство се проценува на 5. милиони долари. Хари десет години плата заработувал во војската како пилот на хелихоптер. Иако глумицата Меган Маркле (36) и принцот Хари (33) ќе се венчаат на 19. мај 218. година во капелата …

Повеќе »