НАЈНОВО

Иван Херцег исфрлен од серијата бидејќи се расправал и доаѓал неподготвен

Наводно, загрепскиот глумец на снимањата често доаѓал неподготвен, а кога некоја сцена не би снимиле успешно, би ги обвинувал другите соработници Иван Херцег (36) се испокарал на сетот на „Чиста љубов“. Многу викал, се пожалиле неговите блиски соработници до продукцијата. Наводно, глумецот неколку пати приговарал. Се бунел на организацијата и …

Повеќе »

Македонски Ромео и Јулија:Муслиманка се верила со православец, но се’ било прекинато поради шокантна обврска

Момче (24) од Прилеп, си ја отворило душата и ја раскажал својата тажна приказна. Не се претставил, но во детали опишал што му се случило кога ја запознал, се вљубил и свршил со девојка од муслиманска вероисповед… „Среќата никој не си ја знае и тоа е навистина така. Од секогаш …

Повеќе »

Обожавателите се простуваат од Оливер Драгојевиќ: Лажна вест за неговата смрт го обиколи регионот!

На социјалните мрежи, но и неколку портали во регионот се појави лажна вест дека хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ починал. Неговите обожаватели се простува од него споделувајќи ги неговите песни на социјалните мрежи, но без потреба. Здравствената состојба на пејачот е многу тешка, а тоа го потврдуваат и откажаните концерти, но …

Повеќе »

(ФОТО) Бора Ѓорѓевиќ нема среќа: Развод и’ од третата сопруга

Фронтменот на групата „Рибља чорба“, Бора Ѓорѓевиќ (65) се разведува по трет пат! Како што се дознава до скорешната сопруга на Бора, Дубравка Милаковиќ (40) неодамна поднела барање за развод бидејќи повеќе не сакала ниту еден ден да мине со него. Најголема причина за разводот биле нејзината љубомора и честите …

Повеќе »

Ја губи битката: Оливер Драгојевиќ во кома!

Веста дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома ја објавил story.hr, а ја пренеле само неколку словенечки портали… На Божиќната прослава, градоначалниот на Загреб Милан Бандиќ на пријателите им соопштил непријатна вест, објавуваат медиумите. „Додека патував до тука, ми јавија дека Оливер Драгојевиќ паднал во кома. Да се молиме за неговото …

Повеќе »

(ФОТО) Ед Ширан го занемарил кралскиот протокол, и го збеснал принц Чарлс

Не може секој да го знае кралскиот протокол, но очигледно во случајот на славниот Ед Ширен, закажала службата за протокол, или пак… Несериозниот гест на популарниот пејач Ед Ширан за време на доделувањето на МБЕ наградите во Бакингемска палата предизвикал големо медиумско внимание. 26. годишниот пејач ја држел раката на …

Повеќе »

(ФОТО) Главниот глумец,Иван Херцег, исфрлен од „Чиста љубов“ – веќе му нашле и замена!

Нова ТВ ја раскинала соработката со харизматичниот Иван Херцег во сапуницата „Чиста љубов“ од „продукциски причини“. Продукцијата иако ги потврдила информациите, не сакала да изнесува детали. Сепак, како што пишуваат хрватските медиуми, Иван Херцег се однесувал многу безобразно со колегите и колешките и бил неподнослив на снимањето, иако нема никакви …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тамара Тодевска откри како се журка Хана!

Горда, како и сите мајки, но Тамара Тодевска, ретко споделува фотки од ќерката Хана. Сепак, и таа сакала да сподели момент од забавувањето на Хана… Од она што засега се гледа од приложеното… талентот Хана ќе да го наследила од женската страна! Баба, дедо, тета, мама… сите се по музиката, …

Повеќе »

Пејачите снимиле Божиќната песна – но не за знае за кој празник!

Поп-пејачите од домашната сцена се собрале на едно место, во студио каде снимиле Божиќна песна. Елена Ристевска, Тамара, Даниел Кајмакоски, близнаците Мартин и Стефан, Викторија Лоба, Лозано, Димитар Андоновски се само дел од екипата која пред Новогодишните празници реши да ја раскаже приказната за Божиќ. За ова тие се пофалија …

Повеќе »