НАЈНОВО

Ѕвездата од серијата „Игри на престолите“ запросена со прекрасен прстен

„Рече ’ДА’“ напишал Џо под сликата од прекрасниот прстен кој е навистина уникатен… Вчера младиот музичар Џо Џонас на Инстаграм со обожавателите ја поделил среќната вест, дека неговата девојка Софи Тарнер се согласила да се омажи за него. Станува збор за црвенокосата ѕвезда од хит серијата „Игри на престолите“ за …

Повеќе »

(ФОТО) Татко и и’ направил палачинки и додал една состојка: После првиот залак посинела а срцето престанало да и работи!

Наиника Тику (9) за појадок посакала палачинки, а нејзините родители и’ не наслутувале дека тие ќе бидат кобни за нејзиниот живот. Палачинките морале да бидат подготвени на посебен начин бидејќи тоа девојче било алергично на млечни производи, и тука немало проблеми бидејќи татко и вече знаел како треба да подготви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ужасна исповед на девојка која ја силувале Исламисти: „Имаа само еден критериум кого ќе малтретираат, а не беа годините!“

Девојка од зедницата Јазиди раскажала што преживеала во заробеништво на Исламската држава. Откако била заробена од силите на ИД, група млади Јазиди девојки била присилена да стои покрај ѕид додека мажите ѕверски ги малтретирале и допирале нивните гради. „Ако има гради тогаш е во ред да биде силувана“ раскажала Јазиди …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Украден го покажала новиот изглед а фановите „ја исплукале“:„Чисто промашување, само те прави погрда“

Неда Украден објавила фотографија од снимањето на спотот за новата песна и ги изненадила фановите со новиот изглед. Неда за потребите на спотот вградила руси екстензии во косата и ставила малку појак мејкап од обично. „Никогаш не би рекол дека тоа е Неда“ коментирал еден обожавател кому новиот „look” на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вечерта пред смртта Тоше Проески го дал последното интервју,а тоа што го кажал многумина го памтат и денес

На 16.октомври 2007. година во тешка сообраќајна несреќа кај Нова Градишка животот го загуби македонскиот славеј Тоше Проески… Ниту десет години после трагичното загинување харизматичниот музичар не е заборавен, а илјадници луѓе и денес тагуваат по него, како и првиот ден. Ноќта порано, 15. октомври, само неколку часа пред да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 15. години од филмот „Зоне Замфирова“ – Која била вистинската Зоне?

Српскиот филм кој ги сруши сите рекорди на гледаност кај нашиот северен сосед наполни точно 15. години од премиерата во 2002. година. Режисерот Здравко Шотра ги оживеа главните ликови на филмското платно, но ништо немаше да се случи без ремек-делото на писателот Стеван Сремац. Малкумина знаат дека книгата Зона Замфирова …

Повеќе »

(ФОТО) Десет најзгодни актери од турските серии

Актерите од турските серии не се популарни само во својата земја туку и ширум светот, па така и кај нас. Жените не остануваат рамнодушни на нивниот продорен поглед, на темниот тен и на мускулестите тела. И’ иако Турција е земја со многу згодни актери, ова се десетте најзгодни. 10. Арас …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дорис Драговиќ пред 34. години во бикини била вистинска „бомба“

Оние кои биле на еден од концертите кои Дорис Драговиќ деновиве ги имаше во салата „Лисински“ во Загреб биле воодушевени со нејзиниот настап, што и не чуди со оглед на тоа дека Дорис ја носи титулата на најдобар глас на Медитеранот, а на Евросонг го освоила четвртото место… Дорис Драговиќ …

Повеќе »

(ФОТО) Ја осудиле поради дебелината: Славната пејачка не им робува на трендовите, а сите зборуваат за нејзините килограми

Ријана не им робува на трендовите кога станува збор за фит фигура. Та последните месеци „ставила“ неколку килограми отповеќе,но приказните за дебелината ниту малку не ја вознемируваат. Пејачката од Барбадос ја фотографирал папарацо, како го напушта својот апартман во Њујорк. На себе имала црни чизми со бел детал на врвот, …

Повеќе »