НАЈНОВО

(ФОТО) Катица Јанева ја претстави внуката!

Може да врши многу сериозна функција но кога станува збор за внучињата, како и сите баби така, и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева едноставно „се топи“ од милина… Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на својот профил на Инстаграм денес објави фотографија од својата внука. Малечката Ангела е обечена во палтенце …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се сака се може: Елена Велевска прослави 10. години брак

И покрај тоа што Велевска нема никаде да настапува, телевизиската публика ќе може да ја гледа во новогодишното шоу… Фолк-пејачката Елена Велевска после 23. години настапување за Нова година, овој пат реши 2018. да ја прослави во кругот на семејството. Пред само неколку дена таа со сопругот Маријан ја прославија …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатен подвиг:Тројца Македонци за еден ден освоија три највисоки врвови на Балканот

Тројца македонски планинари, Александар Кирковски, Игор Јовановски и Димитар Тодоровски, го направија невозможното. Тие за неполн ден и пол, сметано со превозот, ги освоија трите највисоки планински врвови на Балканот. Мусала (2925 метри надморска височина) на планината Рила во Бугарија, Митикас (2918) на Олимп во Грција и Вихрен (2915 метри) …

Повеќе »

(ФОТО) Том Круз на сите бивши жени им ставал иста забрана: Животот им бил неподнослив и’ после него

Тој барал, со договор, од сите жени, по разводот  јавно да не се гледаат со друг маж. Актерот Том Круз е еден од најпознатите и најбараните актери, а сите за него знаат дека ја поддржува Саентологијата. Сите дами на актерот морале да се носат со правилата на Саентологијата, кои нималку не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена со филмот за неа ги расплакала пријателите и семејството

Премиерата на филмот на Лепа Брена, „Години на слаткиот грев“, и промоцијата на спотот за песната “Voliš i ne prolaziš” се одржале вчера. Лепа Брена го претстави периодот на кариерата од 1982. до 1992. година од кои најмногу ставила акцент од нејзината блескава кариера, но и малку познати детали кои …

Повеќе »

(ФОТО) Еден месец по породувањето свршеничката на Роналдо блеснала на црвениот тепих

Во средината на ноември Георгина Родригез, свршеничката на Кристиано Роналдо на свет го донела девојчето Алана Мартина, а сега на светот му покажала кко изгледа кога ќе влезе во гламурозно издание ниту два месеци после породувањето… На гала вечер во чест на славниот фудбалер Кристиано Роналдо, одржана во Мадрид, се …

Повеќе »

(ФОТО) По повод 80. роденден Џејн Фонда признала: „Мислев дека нема да доживеам 30. години и дека ќе умрам како зависничка“

Во големо интервју кое го дала по повод 80. роденден, актерската легенда Џејн Фонда открила многу непознати детали за себе. Рекла дека жали што не минала повеќе време со своите деца, проговорила за пропаднатите бракови, но признала и’ дека никогаш не мислела дека ќе живее толку долго… Таа е една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Година на храбри ѕвезди: Селена раскажала за трансплантација на бубрегот, а Лејди Гага открила дека живее во хронична болка…

Пред четири години Ангелина Џоли го шокирала светот со трогателното признание дека била на двојна мастектомија за да го спречи развојот на рак на града. Џоли ги загубила мајката и тетката поради рак и не сакала да ризикува и да се разболи, а подоцна ги отстарнила и јајниците. Нејзината исповед …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сестрана жена: Пет работи кои досега не ги знаевме за Џулија Робертс

Некрунисаната холивудска кралица, Џулија Робертс освен со својата убавина интригира и со талентот како и долгогодишниот складен семеен живот. Сепак, холивудската најдобро ја опишуваат актерските способности кои сме имале можност да ги видиме во улогите во текот на 30. годишната кариера… Ја викаат „миленичка на Америка“, ѕвезда е на многу …

Повеќе »