НАЈНОВО

(ФОТО) Оливер Драгојевиќ прв пат проговорил за состојбата по хемотерапијата и плановите…

По бројните дезинформации околу здравствената состојба на популарниот пејач, Оливер Драгојевиќ,и неговото враќање дома за божиќните празници конечно се огласил и популарниот регионален изведувач… Тој инаку во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на терапија. Балканската музичка легенда Оливер Драгојевиќ …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери прошетала во секси фустан… но ги покрила стратешките места

„Јадам исклучиво свеж зеленчук, пилешко и риба, а од исхраната исфрлив црвено месо и овошје“ рекла оскаровката Бери на која со 19. години и бил дијагностициран дијабетес Глумицата Хали Бери (51) синоќа прошетала по црвениот тепих на доделувањето на 49. награди „NAACP Awards“, кои се доделуваат на најуспешните Афроамериканци на …

Повеќе »

(ФОТО) Македонска убавина: Маријана Станојковска со нова фотосесија како поддршка за ракометарите

Пишувавме за македонската убавина во Загреб, но ја имаме и тука, во Скопје, Македонија. Манекенката и водителка Маријана Станојковска на социјалните мрежи се пофали со нова фотосесија.На својот профил на Инстаграм таа постави неколку фотографии во кои изгледа божествено… Облечена во црвен фустан во кој изгледа како сирена, како да …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која нема да ја заборавите: „За неколку дена ќе морам да го погребам моето прекрасно девојче…а потоа и мојот татко“

Мајка поделила можна фотографија од својата петгодишна ќерка која е болна од рак, како лежи во болнички кревет, а нејзиниот болен дедо седи покрај неа. Али Паркер од Флорида,е мајка на петгодишната Брелин Лауон на кој на 6.декември и е дијагностициран рак на мозокот, дифузен интензичен понтини глиом (DIPG), за …

Повеќе »

(ФОТО) Нашиот капитен „топи“ срца: Со фотка на Инстаграм повторно покажува колку голем човек е!

Пред неколку минути Кире Лазаров сподели фотографија со Михајло Миленков, голем фан на македонската ракометна репрезентација од Струмица, кој го посетил „кампот“ на македонската ракометна репрезентација. Секако, со Михајло се снимени сите наши ракометари, а зошто погледнете сами. Михајло е посебен фан и со него се однесуваат со заслужена почит. …

Повеќе »

(ФОТО) Шок интервју на Гоца Тржан: Пејачката проговорила за разводот, дрога, проституција…

Пејачката Гоца Тржан вели дека би гласала за легализација на марихуаната, но дека не ја пробала бидејќи на неа тоа не би делувало. Таа проговорила и за други табу теми и со своите одговори многумина изненадила. Дали разводот е срамота? – Во Србија е срамота да бидеш поинаков, а камоли …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Блејк Лавли шокирала: Станала бринета со куса коса!

Глумицата Блејк Лавли е позната по својот беспрекорен изглед и долга руса коса, но сега шокирала со неверојатната трансформација и како бринета со куса коса е скоро непрепознатлива… 🍂🍁🍃🍂@bottegaveneta @jonathansimkhai @louboutinworld @lorraineschwartz A post shared by Blake Lively (@blakelively) on Oct 17, 2017 at 12:34pm PDT The balls to my …

Повеќе »

(ФОТО) Филм за кралскиот пар: Се снима љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркле!

Популарната кралска романса добива свој филм… Возбудливи вести ги израдувале сите фанови на принцот Хари и неговата свршеница, бившата глумица, Меган Маркле. Продуцентската куќа „Lifetime” прави филм за нивната романса под наслов „Хари и Меган: Кралска љубовна приказна“. Филмот ќе се концентрира на самиот почеток на нивната врска но и …

Повеќе »

Раул Гонзалес има посебна молба до играчите за да се дојде до посакуваниот резултат

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес на денешната прес-конференција ги искажа очекувањата за претстојниот дуел со Германија во рамките на 3.коло од Ц-групата на Европското првенство во Хрватска. „Победивме квалитетни ривали Словенија и Црна Гора. Задоволен и среќен сум што двата дуела ги решивме во последните минути. Сега за сега сите …

Повеќе »