(ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ПРИЗОР – Сите зборуваат за првата средба на Вилијам и Хари и Кејт и Меган: Напнатоста можела да се сече со нож!

Долго очекуваната прва средба на двајцата браќа после Мегзит го свртела вниманието на јанвоста…

Принцот Хари и Меган Маркл вчера се сретнаа лице в лице со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Тоа било исклучително напната сцена која ја следеле сите светски медиуми.


View this post on Instagram


The Duke and Duchess of Cambridge joined The Queen and Members of @TheRoyalFamily for the annual #CommonwealthDay Service at Westminster Abbey. The Commonwealth represents a global network of 54 countries working in collaboration towards shared economic, environmental, social and democratic goals — the Commonwealth theme for 2020 is Delivering A Common Future: Connecting, Innovating, Transforming. Her Majesty The Queen was 26 years old when she became Head of the Commonwealth in 1952 — important symbolic and unifying role. As Head, Her Majesty personally reinforces the links by which the Commonwealth joins people together from around the world. From working to protect the earth's natural resources and preserving the planet for generations to come, to championing fair trade and empowering the youth of today to transform the communities of tomorrow, this year’s Service celebrated the Commonwealth's continued commitment to delivering a peaceful, prosperous and more sustainable future for all. #CommonwealthDelivers

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on


Се’ започнало со казнување на квартетот – како непослушни деца, од страна на кралицата, забранувајќи им да се појават со неа на парадата. Ова значело дека принцот Хари и Меган, принцот Вилијам и Кејт, сами и независно од свечената поворка ќе дојдат во црквата и ќе седнат на нивните места.


Така и било. Прво дошле принцот Хари и Меган кои седеле покрај принцот Едвард, а подоцна дошле Вилијам и Кејт кои седеле пред нив.
Вилијам едвај ги погледнал брат му и снаата и накратко ги поздравил, додека Кејт, брзо промрморела „Здраво“ и тоа без да погледна во нивна насока, се свртела и седнала на своето место.


Тоа биле единствените зборови што оваа четворка ги разменила.
Кога кралицата пристигнала, таа била придружувана од принцот Чарлс и Камил, кои ја прекинале крајно напнатата и непријатна ситуација, така што срдечно се поздравиле со Хари и Меган.
По напуштањето на службата, за време на излегувањето од црквата, прво излеглас кралицата, а потоа ја следеле принцот Чарлс и Камила, а потоа и Вилијам и Кејт, а последни излегле Хари и Меган.


Експертите за говор на телото велат дека нивниот став направил на сите да им биде многу непријатно, особено на принцевите Вилијам и Хари, чијашто поранешна братска врска сега целосно исчезнала!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Екран ви ги претставува хедлајнерите на Pinkpop 2024

Екран во неколку објави ќе се обиде да ви ги презентира најголемите музички имиња кои …