Tag Archives: кралица

(ФОТО) Елизабет Харли во најпровокативниот костим досега е кралица на забавата

Елизабет Харли (57) влезе во 2023 година како што само таа може – со стил, но и со многу забава, доказ за тоа се фотографиите кои ги сподели на Инстаграм. Актерката избра интересен едноделен костим со мониста и циркони, додека на главата носела интересна круна налик на сонце. На сликите …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ’ ПОПОПУЛАРНИ – Вилијам и Кејт објавија нова семејна фотографија, им порачале: „Барем некој има достоинство!“

Принцот и принцезата од Велс споделија нова семејна фотографија на нивниот официјален Инстаграм профил, која беше објавена како божиќна честитка. Фотографијата е направена во текот на летните месеци кога семејството се шетало по дворот на нивниот дом во Анмер Хол во Норфолк, а фановите веднаш забележале некои детали. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Дали Меган и Хари засекогаш го напуштија кралското семејство поради оваа фотографија?

На почетокот на следната година ќе се одбележат три години откако принцот Хари и неговата сопруга Меган објавија дека се повлекоа од кралските должности. Во меѓувреме, парот даде скандалозно интервју со Опра Винфри, започна неколку проекти на Нетфликс и Спотифај и во неколку наврати го обвини кралското семејство дека се …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Кејт Мидлтон ЈА ПРОВОЦИРА КАМИЛА? Сите мислат дека ова го направила за да ЈА ИЗНЕРВИРА свекрвата, а во центарот на ДРАМАТА е принцезата Дијана!

Кејт Мидлтон и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора заедно со остатокот од кралското семејство, а на настанот големо внимание привлекоа обетките кои Кејт ги носеше. Имено, принцезата од Велс и оддаде почит на својата претходничка, мајката на нејзиниот сопруг Вилијам, непрежалената и трагично почината принцеза Дијана. Кејт го наследила …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ВРЕМЕ НА КРАЛСКАТА ПОВОРКА – Кејт Мидлтон со посебен детал и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, и оддаде посебна почит на кралицата за време на кралската поворка, во форма на внимателно одбран накит. На црната јакна беше прикачен брошот на кралицата со дијаманти и бисерни листови, со три бисери во центарот на листот. Ова не е еден од најпознатите модни додатоци …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРЕСНИ ПРЕДВИДУВАЊА – Нострадамус ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета, како и наследникот по Чарлс, но и други важни работи…

Францускиот лекар и астролог, со вистинското име Мишел де Ностредам, познат во јавноста како пророкот Нострадамус, ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета. Авторот и водечки експерт за познатиот пророк, Марио Рединг, пишувајќи за криптичните песни на Нострадамус од 1555. година, рекол: „Преамбулата е дека кралицата Елизабета Втора …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кој се доаѓа на погребот на кралицата? Едно барање на британската влада не им се допаднало на моќниците

МНОГУ светски лидери ќе бидат во Велика Британија следната недела на погребот на кралицата Елизабета. Меѓу нив се Џо Бајден, премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, и бразилскиот премиер Јаиро Болсонар, како и кралските семејства од земјите низ Европа, па дури и јапонскиот император. Британските медиуми пишуваат дека најмоќните мажи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралицата имала десетици автомобили, но еден и бил омилен

Обожавала ЕКСТРЕМНО да вози, па дури на крајот на минатата година била видена зад воланот на нејзиниот зелен Јагуар. Кралицата Елизабета Втора беше поврзан со возење и автомобили од најмладите денови. Дури и како принцеза, за време на Втората светска војна, таа возела теренски Austin K2/Y. Подоцна за време на …

Повеќе »

Еве каква била кралицата Елизабета Втора како мајка

ЗА КРАЛОТ Чарлс, принцезата Ана, принцот Ендру и принцот Едвард, споделувањето на нивната мајка со јавноста бил дел од растењето. За работите да бидат покомплицирани, кога кралицата Елизабета Втора ги родила Чарлс и Ана, била во дваесеттите години и штотуку станала кралица, што значело дека морала да ги стави круната …

Повеќе »